Спецможливості
Новини

Японські конструктори створили бджолодрон для запилення

28.10.2017
1479
Японські конструктори створили бджолодрон для запилення фото, ілюстрація
Ідея полягає в тому, щоб наслідувати те, як пилок прилипає до тіл комах, коли вони прилітають до квітучих рослин

Японські конструктори створили запилючого робота, переробивши простий пластиковий БПЛА вартістю близько $100, пише propozitsiya.com за матеріалами aggeek.net.

Популяції бджіл у всьому світі різко скорочуються через збільшення використання токсичних пестицидів, втрати середовища існування, зміни клімату та зростання хвороб. Проблема досягла такого глобального масштабу, що навіть отримала назву "синдром руйнування бджолиних сімей".

Вчені знайшли рішення для "резервного копіювання" - крихітні дрони, які замінять справжніх бджіл в процесі запилення.

На нижній кришці бджолодрона знаходиться латочка з кінського волоса. Вона дозволяє роботобджілці обережно збирати пилок з рослини, використовуючи липкий іонний рідкий гель, нанесений на волоски. Ідея полягає в тому, щоб наслідувати те, як пилок прилипає до тіл комах, коли вони прилітають до квітучих рослин. Зібравши пилок, роботобджілка транспортує його до наступної рослини.

Основний компонент роботизованої бджоли - іонний рідкий гель (ILG) - винайшли випадково. Один з авторів дослідження, хімік Ейджіро Міяко, намагався створити іонну рідину (або солі в рідкому стані), котра проводить електрику. Замість цього вийшов гель, який не пройшов тест провідності. Його зразки відклали на зберігання і забули. Через роки незамкнену пляшку з субстанцією, схожою на гель для волосся, знайшли в шафі під час прибирання лабораторії. На подив Е. Міяко, гель все ще перебував у відмінному стані і залишався липким. Хімік почав вивчати субстрат, використовуючи мух і мурах.

Прототип бджолодрона вже зміг взяти участь в експерименті з японськими ліліями (Lilium japonicum).

Однак куленепробивні рої роботизованих бджіл-дронів ще не скоро стануть повномасштабним рішенням бджолиної кризи. Вчені все ж вважають, що ці дрони повинні допомагати бджолам, а не заміняти їх.

Інтерв'ю
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее

1
0