Як захистити кукурудзу від кабанів та інших тварин
Кукурудза відразу після посіву є привабливим делікатесом для тварин, особливо диких кабанів – дичина є першим шкідливим чинником, що може значно знизити врожай.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на farmer.
Кабани швидко пристосовуються до нових умов, тому відлякати їх непросте завдання.
Універсального методу, який би відлякував кабанів та інших лісових тварин від насаджень кукурудзи відразу після посіву, поки немає. Тому доводиться вдаватися до методів, які зменшують ризик появи диких тварин на плантаціях, які, на жаль, часто є лише напівзаходами.
Надійний спосіб зменшити ризик, пов’язаний із присутністю диких кабанів на свіжих посівах кукурудзи, – це відповідна сівозміна. Кабани швидко запам'ятовують місця харчування, тому в монокультурі ризик їх перебування на плантації дещо вищий.
Паркани – може і ефективні, але дорогі і не дуже практичні
Однак правда полягає в тому, що це рішення не дуже практичне і, що найгірше, вимагає багато часу та значних фінансових витрат. Крім того, виникає питання: чому фермер повинен нести такі великі витрати на захист від чужих йому тварин?
Репеленти запахів
Вже легендарне рішення – продукт Hukinol німецької компанії Kieferle. Це концентрат людського поту. Характерною рисою є надзвичайно інтенсивний запах, якого – у разі контакту з одягом або шкірою – важко позбутися навіть протягом декількох днів.
Як правило, Hukinol потрібно наносити на губку, прикріплену до стовпа, а змочену поверхню потрібно захистити від опадів. Губки з Гукінолом слід розміщувати з інтервалом 15-25 м. Також фермери інколи препарат у невеликих кількостях змішують із насінням кукурудзи в сівалці. Цей метод також виявляється досить ефективним.
На ринку також є інші продукти на основі запаху. Це включає Pest Protect, який відлякує лісових тварин, особливо диких кабанів, за допомогою композиції запахів ведмедя та ефірних масел. Цей запах, особливо запах ведмедя, змушує кабанів рятуватися втечею.
Відлякування та підживлення: два в одному
Окрім розчинів, є препарати у формі гранул. Це, наприклад, Wildgranix. Окрім захисту насаджень від лісових тварин, цей продукт також сприяє удобренню (містить магній, кальцій і сірку). Однак, якщо говорити про спосіб захисту, то коли гранулят починає розчинятися, одночасно виділяються неприємні і нестерпні запахи. Засіб можна наносити по всьому полю, але скоріше по краях, створюючи таким чином буферну смугу для захисту свіжих культур.
Шумовий відлякувач ефективний, але до нього кабани звикають
Лісових тварин також відлякують шумом та гучними звуками. На жаль, кабани відносно швидко до них звикають і в якийсь момент перестають на них реагувати. Однак шумові методи досить ефективні в поєднання з іншими рішеннями.
Проблема захисту сходів від кабанів пов'язана з кількома елементами. По-перше, ці тварини швидко адаптуються до нових реалій. Крім того, вони вже пристосовані жити поблизу людей і будівель. Усе це означає, що ні ароматизатори, ні шумові гармати не здатні повністю захистити насадження від диких кабанів.