Спецможливості
Новини

Як фермеру не втратити статус платника ЄП4 , — експерти ВАР

20.06.2022
666
Як фермеру не втратити статус платника ЄП4 , — експерти ВАР фото, ілюстрація

Експерти Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) проаналізували питання: чи повинен с/г товаровиробник 4-ої групи єдиного податку у якого частка власного сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік (2022) становить менше ніж 75 %, перейти на загальну систему оподаткування з 2023 року?

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Такий вирбник може залишитися платником єдиного податку відповідно до абзацу другого пп. 298.8.4 п. 298.8 ст. 298 ПК України за умови отримання рішення обласної ради за місцезнаходженням такого товаровиробника про наявність обставин непереборної сили саме в їх регіоні і перебування його у переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин.

Таке рішення обласної ради може бути видано на підставі листа Торгово-промислової палати України від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1, яким визнано дію в Україні обставин непереборної сили.

«На підставі діючих норм податкового кодексу, с/г виробники не втрачають статус платника ЄП4 при зменшенні частки с/г виробництва нижче 75 %, якщо таке зменшення частки с/г виробництво сталося внаслідок обставин непереборної сили. В даному випадку обставиною непереборної сили для всієї території України є військова агресія рф та бойові дії. Це підтверджується загальним листом Торгово-промислової плати України, який вона видала 28 лютого поточного року. Обласна рада повинна прийняти рішення про наявність обставин непереборної сили та перелік суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин. С/г виробники, які включені до такого переліку, далі повинні подати до податкової це рішення разом із декларацією, щоб підтвердити свій статус платника ЄП4», — коментує Дмитро Кохан, радник ВАР з питань взаємодії з органами державної влади.

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.

1
0