Ягідний «суперфуд» підкорює світ
Обсяг світового ринку ягід складає близько 1,2 мільйона тон (0,1% світового ринку фруктів) і розвивається він надзвичайно динамічно. Драйверами такого зростання є зміна харчових звичок людей по всьому світу, зокрема, в напрямку споживання «суперфуду». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на огляд Асоціації «Ягідництво України».
Зазначається, що якщо раніше йшлося про щорічне зростання споживання ягід на 4-5%, то сьогоднішні дослідження демонструють цифру в 7% щороку.
Головним драйвером та рушійною силою такої динаміки є зростання популярності ягід в результаті зміни харчових звичок. Сучасним трендом є ланцюг «здоровий спосіб життя-здоровий раціон-«суперфуд». «Суперфуд» - це продукт з високою концентрацією корисних речовин і ягоди є яскравим представником цієї ніші. Прикладом ягідного “суперфуду” є чорниця та журавлина, споживання яких дуже швидко зростає в світі. Тому закономірно, що в країнах, де ягоди звикли споживати, їх починають купувати більше.
Інша ситуація спостерігається ринках Азії, де ягоди не є традиційним продуктом. Тому це дуже цікавий і перспективний ринок для ягід. Проте, Азія відрізняється від Європи за своїми харчовими звичками і культурою, тому розробляти стратегію необхідно враховуючи всі ризики і досліджуючи конкретний локальний ринок, на який планується вихід.
Для прикладу, Китай за останні роки сильно збільшив споживання суниці садової та лохини. А от черешня, яку інколи називають культурою з надзвичайно високим потенціалом для експорту у Китай, поки що там продається в мізерних обсягах.
За останні три роки Україна суттєво наростила обсяги експорту ягід. Проте, потенціал у нашої країни залишається на високому рівні. Якщо придивитися, куди ми продавали, наприклад, полуницю та малину і за якою ціною, то можна побачити дуже цінові гарні перспективи в інших країнах Європи, ніж ми використовуємо як країна зараз.