Спецможливості
Новини

Кількість молока, виготовленого індустріально, можна збільшити вдвічі, - В.Чагаровський

24.01.2017
1709
Кількість молока, виготовленого індустріально, можна збільшити вдвічі, - В.Чагаровський фото, ілюстрація
На великих підприємствах завжди існують спеціальні програми, за якими контролюють якість і безпеку продукції. На маленьких підприємствах зробити це на такому ж рівні неможливо

На великих підприємствах завжди існують спеціальні програми, за якими контролюють якість і безпеку продукції. На маленьких підприємствах зробити це на такому ж рівні неможливо. Таку думку висловив голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський, пише propozitsiya.com з посиланням на infagro.com.ua.

При цьому він додав: «Сьогодні з'явилося багато невеликих цехів, як заявляють, що виробляють «органічні» або «фермерські» продукти. Чесно кажучи, я не вірю в ці невеликі підприємства, я вірю в потужні».

Що стосується підтримки сегмента, то, за словами експерта, заяви держави про виділення 300 млн грн на підтримку тваринництва - це розмови. По-перше, ці гроші повинні надходити зі спецфондів, які формуються, наприклад, від приватизації, і немає ніяких гарантій, що вони взагалі в тому фонді будуть. По-друге, для молочної галузі України 300 млн грн - це практично нічого, крапля в морі.

На його думку, для молочної галузі потрібна державна підтримка в організації доступу до дешевих довгострокових кредитів. Потрібні також державні гарантії стабільності грошової одиниці і компенсація відсотків за кредитами.

«Можу навести приклад: сьогодні польський виробник молочного обладнання бере кредити під 2% річних в злотих і 0,7% в євро. І держава гарантує йому стабільність. Ось такою і повинна бути підтримка держави. Якби вона у нас була, то кількість молока в 2,7 млн ​​т, що у нас зараз виготоваляється індустріально, протягом 5-6 років можна було би збільшити в 2 рази. І це те молоко, яке буде якісним і конкурентоспроможним для експорту молочних продуктів», - говорить В. Чагаровський.

Інтерв'ю
Вибір технології обробітку ґрунту — це одвічне спірне питання серед вітчизняної та світової агроспільноти. І справді, золотої середини тут немає. Адже в різних регіонах одні й ті самі підходи будуть показувати різні результати. Незважаючи... Подробнее
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее

1
0