Спецможливості
Новини

Впровадження точного землеробства може вирішити питання продовольчої безпеки

20.03.2023
588
Впровадження точного землеробства може вирішити питання продовольчої безпеки фото, ілюстрація

Організація Об’єднаних Націй повідомила, що рівень продовольчої безпеки в усьому світі перевищив 29%, і більше мільярда людей стикаються з помірною або серйозною продовольчою безпекою. І попит на їжу буде тільки зростати, і очікується, що до 2050 року населення планети сягне 10 мільярдів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk.sm.gov.ua.

Раціональне використання земельних ресурсів є ключовим для пом’якшення зміни клімату та запобіганню втрати біорізноманіття, але ми вже використовуємо майже 40% земної поверхні світу для сільського господарства.

Незважаючи на те, що прогрес у обладнанні та насіннєвих технологіях історично використовувався для підвищення врожайності, постійно здійснюється пошук нових шляхів підвищення ефективності та збільшення виробництва. Відповідь може критися в космосі. Тепер фермери мають у своєму розпорядженні новий інструмент: супутники, які відкривають масив даних у реальному часі, можуть поставити фермерів на передовий край технологій, щоб допомогти вирішити проблему продовольчої безпеки.

Згідно з поточними оцінками Northern Sky Research, протягом наступного десятиліття буде запущено приблизно 35 тис. супутників. Це порівняно з 3000 робочих супутників у 2020 році. Завдяки меншій вартості запуску та покращеному доступу до космосу цей приплив нових супутників матиме глибокий вплив на земне життя, починаючи від підключення до мобільності та моніторингу навколишнього середовища.

Однією з сфер, яка може отримати вигоду, є «точне сільське господарство», де супутники можуть полегшити розширену автономність, моніторинг і управління даними. За оцінками Асоціації виробників обладнання, впровадження точного землеробства може сприяти збільшенню врожайності на 6%, зменшенню добрив на 14% і споживання води на 21%.

Інтерв'ю
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0