Спецможливості
Новини

Волиняни блокують трасу поблизу кордону проти закону про ринок землі

14.01.2020
1404
Волиняни блокують трасу поблизу кордону проти закону про ринок землі фото, ілюстрація

Близько сотні учасників акції протесту, серед яких волиняни з усіх куточків області — фермери, учасники АТО, громадські активісти, а також представники Національного Корпусу, блокують трасу на 503-му кілометрі у селі Старовойтово Любомльського району. Вимога протестувальників — відкликати скандальний законопроєкт про продаж землі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на volynnews.com.

Станом на 11:20, на місце, де відбувається акція протесту, стягнули декілька десятків сільгосптехніки. Продовжують збиратись протестувальники. На місці працює велика кількість правоохоронців.

«Не знаю, чи правильно ми чинимо, чи ні в таке велике свято, але все ж думаю, що правильно. Сьогодні нам випала велика честь. З однієї сторони України хлопці стоять в окопах на «нульовій» точці, а ось тут, поближче кордону, на тій же «нульовій» точці стоїмо ми. Настав критичний час, що Україна постала перед вибором. Все менше тих людей, які залазять в трактори, у яких порепані п’ятки і які зранку до вечора заходять в хліви чи на поля. Ми не можемо апелювати до всіх 160 тисяч особистих селянських господарств Волині. Тому що це – звичайні люди, які не надто розуміються на геополітиці.

У 2018 році ООН проголосила декларацію захисту прав селян. Користуючись цією декларацією, ми вийшли сюди, на мирну акцію, не порушуючи права і закони України. Ми апелюємо до уряду, аби вони зняли сьогодні з розгляду законопроєкт 2178/10 як антиконституційний», — пояснив позицію протестувальників голова Асоціації фермерів та землевлаників Волині Руслан Хомич.

Зі слів Руслана Хомича, сьогодні представники великих, середніх фермерських господарств Волині, переважно з Турійського, Любомльського, Рожищенського, Володимир-Волинського районів за підтримки патріотичних організацій та атовців організували пікет митниці.

Причина — закон про продаж сільськогосподарських земель.

«Аграрії побоюються, що закон прописаний некоректно і він дає ряд юридичних лазівок, що дають змогу іноземним агрокорпораціям та компаніям через різних підставних осіб скупити сотні та десятки гектарів української землі, натомість у дрібного українського фермера немає фінансової можливості та ресурсу з ними конкурувати», — каже фермер.

Паралельні акції відбуваються ще в 5 прикордонних областях та в Урядовому кварталі у Києві.

«Наші вимоги до влади — призупинити розгляд законопроєкту, який Верховна Рада планує розглядати на цьому або наступному тижні. Цей законопроєкт може дати можливість до чисельних махінацій із землею. Вимога українських фермерів полягає в тому, що закон повинен захищати права перш за все українського селянина, а не бути спрямований на одноразове механічне наповнення бюджету. Адже в нинішньому вигляді іноземні аграрні корпорації можуть без проблем обійти бюрократичні нюанси, зареєструвавши сотні, формально українських компаній, на які буде скуплена земля десятками тисяч гектарів», — прокоментував причину присутності на акції протесту очільник Національного Корпусу на Волині Андрій Д’яченко.

Поки що перекриття траси відбувається у «тестовому режимі» — кожні 15 хвилин протестувальники ходять з одного боку дороги в інший, тим самим блокуючи рух транспорту, опісля протягом 15 наступних хвилин пропускають транспортні засоби, а тоді знову блокують.

 

Інтерв'ю
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0