Влада України не подумала про енергонезалежність країни напередодні жнив
Українська влада загравала з Білоруссю замість того, щоб думати про енергетичну безпеку нашої держави та альтернативу білоруському паливу і електроенергії.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gordonua.com.
Останні роки залежність від постачання білоруського бензину на українському ринку становила майже 50%. Водночас «Укртатнафта» забезпечувала внутрішній ринок бензинів до 43%.
«З урахуванням можливості збільшити перероблення на «Укртатнафті» майже вдвічі, дефіциту бензинів на ринку не виникне», — ідеться в повідомленні.
У компанії зазначили, що збільшення виробництва бензинів в Україні призведе до відповідного зростання виробництва дизельного палива і скрапленого газу.
Раніше учасники ринку повідомляли, що Білоруська нафтова компанія не підтвердила намірів про постачання в Україну бензину А-95 на червень. Причини такого рішення білоруської сторони поки невідомі, повідомляють у «Консалтинговій групі А-95» і нагадують, що середньомісячні постачання білоруського А-95 2021 року склали 55 тис. тонн, що становить приблизно половину ринку цієї марки. Там вважають, що через брак білоруського бензину на українському ринку може виникнути дефіцит пального.
Зараз наша країна опинилася в заручниках нечіткої позиції української влади і непослідовності з того моменту, коли Лукашенка нібито обрали президентом Білорусі. Знаємо, що світ його не визнав, а ми, як держава, займали «половинчату» позицію... Дехто загравав і продовжував торгувати — ми підписували угоду про купівлю електроенергії, купуємо звідти нафтопродукти і не думаємо про енергонезалежність держави, не мислимо заздалегідь послідовно. Як наслідок, якщо зараз світ ізолює Білорусь, ми ізолюємо і Білорусь, і самих себе.
Зараз українському уряду насамперед потрібно шукати альтернативу білоруському паливу, яке використовують наші аграрії, а також Збройні сили України. За місяць-другий почнуться жнива, а ми вже маємо ризик того, що збір врожаю може бути під загрозою. Окрім того, варто пам'ятати і про те, що пальним користуються Збройні сили України, і має бути недоторканний резерв пально-мастильних матеріалів, який постійно мусить зберігатися для військових.