Спецможливості
Новини

Виноробна галузь стала на крок ближче до європейських норм

10.08.2023
604
Виноробна галузь стала на крок ближче до європейських норм фото, ілюстрація

Верховна Рада України проголосувала за основу законопроєкт №9139. Цей документ впроваджує європейські норми до української виноградарсько-виноробної галузі. Завдяки цьому вітчизняні виробники зможуть простіше виходити на ринки ЄС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

«Україна має потужний потенціал до розвитку виноробства та виноградарства. У нас є і необхідні кліматичні умови, і ґрунти, і всі інші необхідні чинники. Цим законопроектом ми даємо поштовх до розвитку наших виробників. Також маємо дати одразу всі необхідні умови для того, щоб український продукт був конкурентоспроможним у світі. І європейські стандарти стануть цим важливим елементом», – зауважив голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

За його словами, в Україні ще зміниться маркування виноробної продукції, вона стане аналогічною до європейської. Крім того, в країні з’явиться виноградарсько-виноробний реєстр, в якому будуть дані про походження винограду, ділянки з виноградниками та виробників виноробної продукції.

«Цей законопроект важливий для наших виноробів. Ми мали з ними плідні діалоги, знаємо їхні пропозиції та зауваження. Запропоновані законопроектом зміни – це симбіоз між владою та бізнесом, адже ми маємо враховувати питання тих, хто має безпосереднє відношення до виноградарсько-виноробної галузі», – відзначив Олександр Гайду.

Окрім цього законопроектом передбачене впровадження принципу «від виноградної лози до пляшки». Це має забезпечити простежуваність виноробних виробництв. Так українці отримають якісніший товар, а підприємці сумлінніше ставитимуться  до власного продукту, – переконаний  голова Комітету.

Інтерв'ю
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0