Спецможливості
Новини

Відразу три фермерських господарства в Одеській області стали жертвами рейдерського захоплення

08.08.2019
1901
Відразу три фермерських господарства в Одеській області стали жертвами рейдерського захоплення фото, ілюстрація

Декілька днів тому один із власників фермерських господарств - ФГ «ГIПЕРIОН», ФГ «ГРАНАТ», ФГ «АЛЕКС», дізнався, що втратив відразу три підприємства. Рейдери переоформили підприємство на підставі підроблених договорів купівлі-продажу частки у статутному капіталі фермерського господарства. Про це пише propozitsiya.com.

 «Наголошуємо на тому, що підпис на такому документі нотаріально не посвідчується, отже підробити його не створює жодних перешкод. В той же час, чинним законодавством не передбачено механізму продажу частки у статутному капіталі фермерського господарства. Купити його можна, виключно як цілісний майновий комплекс. Проте пряма заборона законодавства не зупинила зловмисників робити «рейдерське» захоплення таким зухвалим способом. Не було враховано навіть той факт, що один із ніби продавців господарства помер ще декілька років тому, відповідно фізично не міг продати господарство та підписати відповідні документи», - прокоментувала юрист по земельним питанням ВАР Вікторія Кіпріянова.

Крім зміни власників та керівництва господарств зловмисники намагалися змінити і їх місцезнаходження на Мелітополь, Маріуполь та Лисичанськ, щоб в подальшому зробити повторну «перекидку» господарства на зацікавлених осіб. Подібна схема з фіктивним оформленням договору купівлі-продажу стала уже «класичною».

«В даній схемі також фігурує приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, яка ніби нотаріально посвідчила підписи на частині документів. Проте нотаріус надала пояснення, що не вчиняла жодних реєстраційних дій, печатка та підпис на документах їй на належать. В той же день, коли вона дізналася про даний факт то звернулася в місцеву поліцію з заявою про вчинення злочину, проте їй відмовили у внесенні інформації до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.

Усі реєстраційні дії були проведені через державного реєстратора комунального підприємства. Дане комунальне господарство вже неодноразово було фігурантом сумнівних реєстраційних дій. Перешкодою в реалізації вищеописаної схеми став дзвінок державного реєстратора комунального підприємства до нотаріуса, який начебто посвідчив документи. Отримавши відповідь, що нотаріус вперше чує про таких людей та ніколи не посвідчувала їхні підписи державний реєстратор анулювала реєстраційні дії», - відзначила Віктрія Кіпріянова.

Про спробу «рейдерського» захоплення потерпілі дізналися лише згодом оскільки через податкову базу пройшли зміни по місцезнаходженню господарств.

Інтерв'ю
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее

1
0