Спецвозможности
Новости

ВАР пропонує встановити контроль за розрахунками за поставлені продовольчі товари

13.06.2022
257
ВАР пропонує встановити контроль за розрахунками за поставлені продовольчі товари фото, иллюстрация

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) 10 червня звернулася до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та Міністра економіки України Юлії Свириденко з проханням ініціювати розроблення законопроєкту, у якому належним чином визначити порядок контролю за дотриманням граничних строків розрахунків за поставлені продовольчі товари вітчизняного виробництва, що мають істотну соціальну значущість.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Наразі діюча для цієї мети постанова є декларативною та такою, що не виконує покладені на неї цілі.
Йдеться про постанову № 160 «Щодо забезпечення стабільної роботи виробників продовольства в умовах воєнного стану», яка прийнята 26 лютого 2022 Кабінетом Міністрів України.

Згідно положень вказаної постанови встановлено максимальний строк здійснення розрахунків за поставлені продовольчі товари вітчизняного виробництва, що мають істотну соціальну значущість, не пізніше ніж через десять календарних днів з дня виставлення постачальником таких продуктів рахунка для оплати за поставлену продукцію.

«На жаль, за наявною інформацією від учасників продовольчого ринку ефективність та дієвість встановлених обмежень залишає бажати кращого, насамперед, через відсутність прямої відповідальності (санкцій) за їх порушення та встановлених механізмів контролю. Таким чином, через відсутність контролю та мінімальність потенційних негативних наслідків за порушення встановлених постановою правил, така постанова по суті є декларативною та такою, що не виконує покладені на неї цілі», — пояснюють у ВАР.

У зв’язку із наведеним ВАР просить владу ініціювати заходи з перевірки дотримання суб’єктами господарювання, насамперед крупними торгівельними мережами, норм Положення № 160.

«У разі отримання підтверджень відповідних порушень, зважаючи на неможливість вирішення зазначених питань підзаконним актом, просимо ініціювати розроблення законопроєкту, у якому належним чином визначити порядок контролю за дотриманням граничних строків розрахунків, державний орган, уповноважений на такий контроль, та дієві санкції за їх порушення. Вважаємо, що від оперативності здійснення зазначених заходів залежить стабільна та ефективна робота продовольчого ринку України в теперішніх надскладних умовах», — зазначають у ВАР.

Ключевые слова: ВАР, Постанова № 160

Интервью
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Украине та Молдове
Nestlé в Украине активно сотрудничает с местными поставщиками. По данным на конец 2016 года, около 70% компонентов для своих товаров компания покупает на местном локальном рынке. С 2007 года Nestle
Геннадий Юдин, вице-президент ВОО "Украинская ореховая Ассоциация"
Ореховодство в последнее время уже успело стать одной из самых скандальных отраслей аграрного производства. После всем известной огласки из «ореховой мафией» интерес к саженцам и закладке ореховых

1
0