Спецможливості
Новини

Вагони-зерновози Укрзалізниці мають заробляти гроші, а не підтримувати аграріїв, — Валерій Ткачов

14.12.2022
596
Вагони-зерновози Укрзалізниці мають заробляти гроші, а не підтримувати аграріїв, — Валерій Ткачов фото, ілюстрація

«Укрзалізниця» займає близько чверті ринку перевезень зернових вантажів залізницею, тому не може за рахунок пропозиції вагонів за цінами нижчими за ринкові знизити вартість їх оренди, хоча у вересні цього року намагалася це зробити.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

Таку думку висловив заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов на конференції «Ведення агробізнесу в Україні», яку організувала асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

«У жовтні розпочався збір пізньої групи зернових. Попит зріс і зросла вартість вагону. «Укрзалізниця» не може суттєво впливати на цей ринок. Були пропозиції за рахунок нашого вагону збити ціну на ринку, що ми намагалися зробити у вересні, але це не є нашим завданням. У нас є завдання забезпечити перевезення та ефективне використання наданого активу. Держава нам дала 7 тис. зерновозів на користування, і ми їх ефективно використовуємо», — заявив представник УЗ під час пресконференції.

«Вони мають заробляти гроші. Завданням «Укрзалізниці» не є за рахунок зменшення надходжень від вагонної складової підтримати будь-кого. Це, гадаю, завдання Міністерства агрополітики», — додав Ткачов.

За його словами, лише 25-27% зернових вантажів перевозяться вагонами «Укрзалізниці», решта 73-75% припадає на вагони приватних компаній, яких у країні понад сотню. При цьому ринок таких перевезень нерегульований і держава в нього не втручається.

«Справді, ціна на зерновоз була піднята, тому що це сезонний вид транспорту, і його вартість за рік справді може коливатися від 200 грн до 20 тис. грн. Якщо зростає попит, відповідно зростає вартість вагонів. Вартість самого перевезення не може змінюватися, а вартість вагонів коливається. І це зростання вартості вагонів відбувається за рахунок того, що аграрії хочуть вивезти за рік 50 млн тонн зерна, хоча інфраструктура здатна перевезти на місяць 3 млн тонн, або 30 млн тонн за рік», — зазначив Ткачов.

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
«Зернові технології-2018» закінчили виставковий сезон для аграрної галузі, адже незабаром — відкриття нового сезону, польового. Для УПЕК, власника підприємства «Лозівські машини», одного з флагманів вітчизняного сільськогосподарського... Подробнее

1
0