Спецвозможности
Новости

В умовах війни аграріям доцільно використовувати вітчизняне насіння замість імпортного

12.04.2022
371
В умовах війни аграріям доцільно використовувати вітчизняне насіння замість імпортного фото, иллюстрация

Логістичні проблеми в Україні, особливо в областях, де проводяться воєнні дії, створюють реальні загрози щодо вчасних поставок іноземного насіння. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Інститут аграрної економіки.

З огляду на це доцільною є заміна імпортного насіннєвого матеріалу на вітчизняний, який більш адаптований до місцевих умов вирощування, та й по якості і врожайності відповідає світовим вимогам. Про це зазначив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.

«Такий підхід дозволить підтримати національних селекціонерів, забезпечити всіх сільгосптоваровиробників насінням у необхідній кількості, успішно провести посівну-2022 у тих регіонах, де це можливо, і забезпечити продовольчу безпеку не лише України, а й країн-імпортерів вітчизняної агропродукції», — вважає він.

За оцінками вчених Інституту аграрної економіки, в Україні в цілому посилюється тренд щодо зменшення обсягів імпорту насіння зернових культур — у 2020 р. його було ввезено 25,4 тис. тонн, а у 2021 р. — 21,8 тис. тонн (-14,2 %). Як пояснив О. Захарчук, це відбувається внаслідок підвищення якості ввезеного насіння та поставок більш високих кондицій, у першу чергу добазового та базового насінництва, а також зростання обсягів виробництва насіння іноземної селекції в Україні.

При цьому експерт нагадав, що після розв’язання повномасштабної війни на території України Міністерство аграрної політики та продовольства для забезпечення посівної кампанії-2022 дещо спростило процедури щодо ввозу насіння.

Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів під час ввезення на територію України насіння має визнавати іноземну сертифікацію на нього. Крім того, служба перевірятиме фітосанітарний стан насіння, але може не проводити фітосанітарну експертизу.

Интервью
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее
Бакуменко
Председатель Верховной Рады Андрей Парубий поддержал продление моратория на продажу сельскохозяйственных земель в Украине. За продление моратория выступают фракции "Народного фронта", "Батькивщины" и

1
0