Спецможливості
Новини

В Україні розроблена унікальна установка для виробництва добрив

07.02.2017
1872
В Україні розроблена унікальна установка для виробництва добрив фото, ілюстрація

За останні 10 років вміст гумусу в грунтах України зменшився на 20%. Підтримувати баланс гумусу можна за допомогою внесення органічних добрив. Але в Україні зараз органіка для удобрення грунту не переробляється. Іван Васькевич, засновник компанії "Біотех-Агро", яка займається біотехнологіями, розробив унікальну установку для виробництва добрив, повідомляє propozitsiya.com.

Як відомо, у сільськогосподарських підприємств при зборі врожаю завжди утворюється певна кількість вторсировини, яка або просто викидається на поле, або спалюється. І. Васькевич розробив і випробував експериментальну модель змішувача-аератора МЗА-3, який буде виробляти добрива. Винахідник вже завершує роботу по розробці техдокументації для його серійного виробництва.

"В Україні такої технології не було, розроблялася вона з нуля - проектувалася і втілювалася в життя. Експериментальна модель вже успішно випробувана", - ділиться І. Васькевич.

Для виробництва добрива потрібен компост, перегній або їх суміш з додаванням торфу, тирси, соломи та спеціальних мікробних комплектів, за рахунок яких відбувається біотермічна ферментація. Всі поміщається в бурт. При 35-градусної температури вбиваються шкідлива мікрофлора і грибки, а органічні речовини розкладаються і стають доступними для засвоєння рослинами. А мікроорганізми, потрапляючи в землю, шукають органіку і покращують родючість грунту.

"Ця технологія необхідна і набуває поширення, оскільки грунти виснажуються. Такі біодобрива замінюють 10 т свіжого перегною. Для широкого виробництва ми вже шукаємо інвестора", - ділиться винахідник.

Інтерв'ю
AgroGeneration є одним із провідних агрохолдингів України не лише за обсягами виробничих площ, а й за операційною ефективністю. Головний напрямок діяльності компанії – виробництво зернових та олійних
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0