Спецвозможности
Новости

В Україні почали масовий продаж суниці садової відкритого ґрунту

26.05.2022
626
В Україні почали масовий продаж суниці садової відкритого ґрунту фото, иллюстрация

Цього тижня українські виробники розпочали масову реалізацію суниці садової відкритого ґрунту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Цьогоріч сезон в більшості господарств Західного та Центрального регіонів країни через холодну та затяжну весну затримався приблизно на 2 тижні порівняно з минулим роком.

При цьому виробники вже зіткнулися з досить великою кількістю проблем. По-перше, це квітневі заморозки, які пошкодили ранні сорти суниці. По-друге, окупація Херсонської області, фермери якої одними з перших починали продавати цю ягоду з відкритого ґрунту.

Але, незважаючи на всі перераховані вище фактори, пропозиція суниці садової на українському ринку продовжує збільшуватися, а відпускні ціни в даному сегменті, навпаки, знижуються. У результаті на сьогоднішній день суниця садова місцевого виробництва надходить у продаж по 40-80 грн/кг ($1,37-2,73/кг), що в середньому на 37 % дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Також цього тижня знизилися ціни і на імпортну ягоду виробництва Польща та Туреччина. На даний момент ціна на імпортну суницю садову озвучується в межах 80-100 грн/кг ($2,73-3,42/кг), що в середньому на 20 % дешевше, ніж тижнем раніше.

Наприкінці травня минулого року обсяги пропозиції суниці садової на українському ринку були значно більшими, ніж на сьогоднішній день, зважаючи на ранній початок сезону реалізації. В результаті місцеві садівники були змушені продавати цю продукцію на 18 % дешевше, ніж сьогодні.

Интервью
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Многие аграрии ищут что-то, на чем можно было бы заработать большие деньги. Часть из них с этой целью ищет что-то такое, чем бы еще мало кто занимался, по крайней мере в промышленном масштабе. Поэтому интерес значительной части аграрной... Подробнее
По мере того, как Украина выходит в мировые лидеры по экспорту меда, растет интерес к пчеловодству. В то же время пчеловоды жалуются на низкие рыночные цены. Вице-президент Союза пчеловодов Украины Владимир Дмитрук в этой ситуации советует... Подробнее

1
0