Спецможливості
Новини

В Україні не вистачає жита для виробництва хліба

05.07.2019
858
В Україні не вистачає жита для виробництва хліба фото, ілюстрація

Дисбаланс попиту та пропозиції продовольчого жита на внутрішньому ринку призвів до коливання цін на окремі види хлібобулочної продукції. Про це за підсумками зустрічі з головою ради об'єднання "Укрхлібпром" Олександром Васильченко повідомила прес-служба Антимонопольного комітету України (АМКУ). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Як зазначив глава "Укрхлібпрому", на сьогоднішній день Україна має достатню кількість сучасних потужностей для виробництва продукції з твердих сортів пшениці (макаронні вироби). У той же час відсутність посівів такого сорту пшениці в країні стримує розвиток здорової конкуренції продукції власного виробництва з високою доданою вартістю.

За словами Васильченко, ціна на житнє борошно з початку поточного року зросла більш ніж в два рази - до 11 тисяч грн за тону, а в цілому за 5 місяців 2019 року ціни на хліб житній та житньо-пшеничний зросли в середньому на 7-8%.

Васильченко вказав, що на сучасному етапі в Україні залишається неврегульованим порядок взаємодії виробників хліба та хлібобулочних виробів з торговими мережами по продукції з вичерпаним терміном реалізації, зокрема, відсутня фінансова відповідальність торгових мереж при поверненні даної продукції.

Глава об'єднання також наголосив на необхідності перегляду стандарту на пшеницю в частині показників вмісту в ній клейковини і білка, що гарантувало б відповідні хлібопекарські властивості борошна для виробництва хліба високої якості.

Васильченко додав, що для вітчизняного ринку хліба та хлібобулочних виробів характерний високий рівень конкуренції. Частка пропозиції з боку 6 найбільших суб'єктів господарювання на внутрішньому ринку не перевищує 40%, а виробничі потужності хлібопекарської галузі не використовуються в повному обсязі.

Інтерв'ю
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 

1
0