Спецможливості
Новини

В Україні за 10 років побудовано елеваторів на 14 млн тонн одноразового зберігання збіжжя

10.07.2020
780
В Україні за 10 років побудовано елеваторів на 14 млн тонн одноразового зберігання збіжжя фото, ілюстрація

За останнє десятиліття в Україні введено в експлуатацію понад 14 млн т потужностей одноразового зберігання, розповів експерт в борошномельному та елеваторному бізнесі Олександр Лавринчук. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agronews.ua.

Приблизно 4 млн т з них, за його словами, — це елеватори портового типу, які спеціалізуються на перевалці зерна.

«У п’яти областях країни: Полтавської, Вінницької, Чернігівської, Черкаської та Кіровоградської, де зосереджено близько 35% виробництва зерна, спостерігається висока потреба в потужностях зберігання. Тому там було найбільш активне будівництво. Зі зміною клімату зростає потенціал елеваторного господарства в Західних і Північних областях, де в даний час спостерігається збільшення обсягів виробництва зерна», — зазначив Олександр Лавринчук.

За його словами, в Україні вже є понад 1200 зерносховищ загальною потужністю зберігання близько 51 млн т. Майже третина з них — це високотехнологічні металеві силоси вітчизняного і зарубіжного виробництва місткістю від 1000 до 100 тис. т. Решта — звичайні залізобетонні складські будівлі та переобладнані «ключки» родом із колгоспного минулого.

«Тому якщо з кількістю (обсягами) потужностей зберігання у нас все добре, то з їх якістю (тобто ефективністю) ситуація далека від ідеальної. Саме в цьому напрямку є сенс далі розвиватися. З запуском ринку землі потреба в модернізації та розвитку переробної галузі буде дуже високою», — підсумував експерт.

Ключові слова: елеватор, зерно, зберігання

Інтерв'ю
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее
На сьогодні органічне виробництво — це один із пріоритетних напрямів і перспективний бізнес для розвитку малого фермерства в нашій державі. З-поміж них — фермерське господарство «Дона Олексія Пилиповича», очільник якого хоче не тільки... Подробнее

1
0