Спецможливості
Новини

В Україні стан озимих перед зимівлею характеризується як добрий і задовільний, — НААН

02.12.2019
1215
В Україні стан озимих перед зимівлею характеризується як добрий і задовільний, — НААН фото, ілюстрація

В українських господарствах стан посівів озимих зернових культур і ріпаку перед зимівлею, де не порушувалася рекомендована науковими установами технологія вирощування, характеризується як добрий та задовільний, заявляє Національна академія аграрних наук (НААН) України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Так, обстеження посівів озимих зернових культур перед початком зимового періоду показало, що в кращому стані знаходяться посіви озимої пшениці, де посів проводився з 10 вересня по 5 жовтня, після кращих і удобрених попередників (чорний пар, горох і т.п.). Рослини за такої сівби знаходяться у фазі кущіння.

Одна рослина налічує в середньому від 2 до 5 пагонів і має довжину листових пластинок від 18 до 28 см.

«За пізньої сівби (10-15 жовтня) більшість рослин знаходиться в фазі 3 листка або на початку фази кущіння. При цьому слід зазначити, що на посівах ранніх строків сівби (до 10 вересня) спостерігається незначне переростання рослин, яке в подальшому хоча і не матиме безпосереднього негативного впливу на зимостійкість і формування врожайності озимої пшениці, але може викликати розвиток на таких полях мишоподібних гризунів і хвороб», — додали експерти.

Також повідомляється, що ячмінь озимий оптимальних термінів сівби почав зимівлю у фазі кущіння, маючи в середньому 2-3 пагона на рослину, висота яких знаходиться в межах 12-14 см.

 

Ключові слова: озимі, зернові, ріпак

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее

1
0