Спецможливості
Новини

В Україні з початку року виробники згенерували 10 тисяч МВт•год «зеленої» електроенергії

17.11.2021
487
 В Україні з початку року виробники згенерували 10 тисяч МВт•год «зеленої» електроенергії фото, ілюстрація

За 10 місяців 2021 року виробники електроенергії з відновлювальних джерел (ВДЕ) згенерували і продали державному підприємству «Гарантований покупець» 10 023 тисячі МВт•год вуглецево-нейтральної електричної енергії. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gpee.com.ua.

Виробництво чистої електроенергії в січні-жовтні поточного року збільшилось більше, ніж на 10% відносно аналогічного періоду 2020 року, протягом якого було вироблено 9 090 тисяч «зелених» МВт•год. Лише в одному місяці з десяти — квітні — виробництво електроенергії в поточному році було меншим, ніж у попередньому.

При цьому, фактичне виробництво «чистої» електроенергії хоч і продемонструвало значне зростання у річному вимірі, проте не досягло значень, закладених в прогнозному балансі електроенергії на 2021 рік. За плановими розрахунками, генерація з відновлювальних джерел мала б досягти 10 708 тисяч МВт•год.

У розрізі видів джерел найбільшу кількість «зеленої» електроенергії виробили сонячні станції, на другому місці — вітрові. Сумарне виробництво СЕС та ВЕС складає понад 90% від всієї ВДЕ-генерації.

З 1 січня Гарантований покупець заплатив за вуглецево-нейтральну електричну енергію 48,1 млрд грн, з яких 36,4 млрд грн — за поточний рік. 

Завдяки цьому частка «зеленої» генерації в енергобалансі Україні стало зростає — з 3,7% у 2019-му до 9% у 2021-му. Збільшення частки ВДЕ, яке забезпечує Гарантований покупець — це ключ до виконання цілей Національної економічної стратегії України, Європейської зеленої угоди (Green Deal), Паризької кліматичної угоди та світової мети вуглецевої нейтральності.

 

Інтерв'ю
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0