Спецможливості
Новини

В Україні виробництво хліба скорочується через величезну частку тіньового ринку

07.05.2019
2226
В Україні виробництво хліба скорочується через величезну частку тіньового ринку фото, ілюстрація

В Україні на сьогоднішній день легально виробляють не більше 30% хлібобулочних виробів, решта 70% - тіньові виробники. Таку думку висловили аналітики компанії Pro-Consulting. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Експерти відзначають, що ринок хліба в Україні продовжує скорочуватися, а ціни на хлібобулочні вироби - рости.

Нагадаємо, що, за даними Держстату, за три місяці 2019 року в Україні було вироблено 220 тис. тон хліба, що на 7,7% менше, ніж за такий же період 2018 р.

Аналітики виділяють наступні чинники, що вплинули на зниження виробництва хлібобулочних виробів в Україні: зниження купівельної спроможності населення, зростання цін на хліб і хлібобулочні вироби.

Подорожчання хліба пов'язано зі збільшенням цін на сировинні складові: борошно, цукор, яйця, олієжирову продукцію, а також зростанням цін на енергоносії та пально-мастильні матеріали.

Так, соціальний білий хліб за рік виріс в ціні на 30%, а чорний хліб - на 39%.

Крім того, на думку експертів, на зменшення виробництва впливає виникнення великої кількості міні-пекарень, підприємств малої потужності; низька якість сировини, високий рівень зносу основних засобів на виробництвах; складні умови доставки продукції у віддалені від обласних і районних центрів населені пункти в зв'язку з відсутністю транспортної інфраструктури; скасування державного контролю цін, яке вступило в силу з 1 липня 2017 р.

«Частково компенсувати скорочення ринку можливо шляхом переорієнтації виробництва на види продукції, яка набуває все більшої популярності - дієтична (білковий і бездріжджовий хліб), хліб з добавками, багети, хліб з поліпшеними смаковими якостями», - вважають аналітики Pro-Consulting.

Інтерв'ю
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее

1
0