Спецможливості
Новини

В Україні розпочато реформу системи держвипробувань пестицидів і агрохімікатів, — ЄБА

09.02.2021
692
В Україні розпочато реформу системи держвипробувань пестицидів і агрохімікатів, — ЄБА фото, ілюстрація

5 лютого ц.р. відбулася знакова та стратегічно важлива для агрохімічного сектору України подія — Міністерство юстиції зареєструвало наказ Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України «Про затвердження Порядку уповноваження науково-дослідних установ, підприємств та організацій на проведення державних випробувань пестицидів та агрохімікатів» №392 від 28 грудня 2020 р. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ЄБА.

«Прийняття даного документа є надзвичайно важливим як для успішного розвитку українського агрохімічного бізнесу, так і для залучення інвестицій у науково-дослідну діяльність у даній сфері. Вперше за історію незалежної України в системі державних випробувань пестицидів і агрохімікатів створено прозорий і зрозумілий порядок, в якому наведені вимоги до науково-дослідних установ у даній сфері, розписані необхідні процедури і вказані терміни їх проведення», — йдеться в повідомленні.

Як вважають в ЄБА, створення чітких правил гри в даному сегменті дозволить в короткостроковій перспективі залучити до процесу держвипробувань українські та міжнародні мережі приватних лабораторій і науково-дослідні установи, що позитивно вплине як на якість випробувань, так і створить ринкові умови ціноутворення. У середньо- і довгостроковій перспективі новий порядок уповноваження повинен стати основою для масового впровадження GLP (належної лабораторної практики), GEP (належної експериментальної практики) і GAP (належної сільськогосподарської практики) в системі державних випробувань пестицидів і агрохімікатів.

«Крім того, потенційна конкуренція з боку приватних установ змусить державні науково-дослідні інститути (які де-факто на сьогодні є монополістами в системі державних випробувань пестицидів і агрохімікатів) інвестувати в матеріальну базу і підвищення кваліфікації персоналу», — додали в асоціації.

 

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Як все починалося: знайомство з ФГ «Агро Н1ка» (Знайомство з героєм) Село Демидівка Гніванської територіальної громади Вінницького району, невеличке та мальовниче, завжди було тісно пов’язане з людьми, які працюють на землі. Однією з... Подробнее

1
0