Спецможливості
Новини

В Україні до законодавства ЄС наблизили 43% актів у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, – Шевченко

25.02.2020
820
В Україні до законодавства ЄС наблизили 43% актів у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, – Шевченко фото, ілюстрація

Україна до 2021 року повинна адаптувати в національне законодавство понад 250 актів Європейського союзу, 12% з яких відносяться до здоров’я і благополуччя тварин та здоров’я рослин. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Урядовий портал.

«Відповідно до Всеохоплюючої стратегії імплементації законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) у період 2016-2021 роки Україна має адаптувати в національне законодавство понад 250 актів ЄС за такими напрямками як державний контроль у сфері СФЗ, безпечність харчових продуктів та кормів, здоров’я і благополуччя тварин, здоров’я рослин тощо», – зазначає т.в.о. голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко.

Тож, план адаптації загалом налічує 1943 заходи, з яких СФЗ складає 12%. При цьому у 2019 році було забезпечено наближення 43% актів до законодавства Євросоюзу, з початку 2020 року – вже наближено 7%.

«Загальний прогрес із наближення законодавства у сфері СФЗ, починаючи з 2014 року по сьогодні, становить 52%», – заявляє Шевченко.

Починаючи з 2016 року, після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, яка 1 вересня 2017 року набула чинності у повному обсязі, Україною було розпочато широкомасштабний процес здійснення заходів щодо адаптації законодавства до норм права Європейського союзу, у тому числі у сфері СФЗ.

З цією метою Уряд України затвердив план заходів з виконання Угоди про асоціацію, в якому встановлюються чіткі терміни та відповідальність органів влади за виконання конкретних завдань з виконання Угоди про асоціацію.

Також з метою імплементації Глави IV Розділу IV «Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею» Угоди про асоціацію Уряд схвалив Всеохоплюючу стратегію імплементації законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

 

Ключові слова: експорт, імпорт, СФЗ, ЄС

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее

1
0