Спецможливості
Новини

В Україні буде створено Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства

31.01.2022
1176
В Україні буде створено Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства фото, ілюстрація

В Україні планується створення Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства, який перебуватиме у підпорядкуванні Національної академії аграрних наук України. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на naas.

Питання створення даної структури розглядалося на черговому засіданні Бюро президії Національної академії аграрних наук.

«Створення Інституту відбудеться згідно з розпорядженням Уряду України після реорганізації та злиття Інституту зрошуваного землеробства, Інституту рису та Південної державної сільськогосподарської дослідної станції інституту водних проблем і меліорації. Територіально нова структура буде знаходитися в м. Херсон», — уточнюється в повідомленні.

Основними напрямками діяльності Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН будуть, зокрема, розробка методів управління агроландшафтами в контексті створення кліматично оптимізованих систем природокористування, управління земельними та водними ресурсами, проведення досліджень по розробці сучасних кліматично орієнтованих інтенсивних, ресурсозберігаючих, органічних агровиробничих систем та інноваційних технологій вирощування сільгоспкультур на зрошуваних і неполивних землях в умовах змін клімату.

Також інститут займатиметься селекційними дослідженнями для створення адаптованих до кліматичних змін сортів та гібридів сільгоспкультур, дослідженнями з вимірювання викидів та секвестрації парникових газів у рослинництві тощо.

«Інститут кліматично орієнтованого сільського господарства НААН матиме функції головної наукової установи з визначення пріоритетних напрямів державної політики України в галузі кліматично орієнтованого сільського господарства, нормативно-правового забезпечення розвитку аграрного сектору економіки», — зазначено у повідомленні.

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0