Спецможливості
Новини

У США посилюють підтримку фермерів

27.12.2018
1342
У США посилюють підтримку фермерів фото, ілюстрація

Напередодні Різдва Президент США підписав закон, що визначає підтримку фермерів на наступний 5-річний період, пише propozitsiya.com.

Очільник загальнонаціонального об’єднання виробників сої вже встиг охарактеризувати закон як однозначно позитивний. Як пояснили в європейському аналітичному центрі Farm Europe, закон вдосконалює інструменти з галузевої підтримки та страхування врожаю, які існували раніше, збільшуючи підтримку за всіма напрямками.

Зокрема, різко знижена вартість страхування тварин для найменших молочних ферм (у США такими вважаються ферми з кількістю дійних корів менше 240), (двохсот сорока, помилки тут немає — ред.). Зростає рівень захисту фермерів і за іншими напрямками. Також збільшуються бюджетні видатки на охорону довкілля і підтримку експорту.

«Таким чином, головний конкурент ЄС на світовому ринку сільгосппродукції збільшує бюджетну підтримку сільського господарства, тоді як ЄС хоче знизити фактичні її обсяги на 12%, попри зниження доходів і похмурі перспективи європейських фермерів» — відзначають у Farm Europe. Європейські аналітики додають, що американські фермери матимуть навіть більше надійних інструментів, що забезпечуватимуть їм стабільність в умовах ринкових коливань і кліматичних змін, ніж їхні колеги в ЄС.

Порівнюючи європейську і американську моделі підтримки, у Farm Europe зауважують, що перша побудована на виплатах, що компенсують зниження ринкових цін, що в минулому призводило до марнування бюджетних грошей і відчуження ферм від ринкових сигналів і експортних ринків, які могли б зосередити бюджетну підтримку на найпродуктивніших фермах і галузях. При цьому Спільна Сільськогосподарська Політика не містить ефективних інструментів, які б пом’якшували вплив ринкових і кліматичних змін. «Євросоюз потребує більше коштів на страхування від погодних та ринкових катаклізмів та на спільні фонди і по-справжньому значних асигнувань на кризовий фонд, але це неможливо без підтримки з фондів Спільної Сільськогосподарської Політики», — відзначають у Farm Europe.

Також аналітики відзначають, що потрібно більше зробити для захисту довкілля та покращення економічних показників галузі.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

за матеріалами іноземної преси

Інтерв'ю
Саме з цукрових буряків розпочався довгий та успішний шлях KWS, як провідної компанії в галузі селекції рослин. KWS щорічно інвестує приблизно 19 % власного обороту в дослідження та селекцію і єдина, яка таким чином вкладає гроші саме в R... Подробнее
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0