Спецвозможности
Новости

В планах Укрзалізниці — експортувати 1,5 млн т зерна щомісяця

20.05.2022
430
В планах Укрзалізниці — експортувати 1,5 млн т зерна щомісяця фото, иллюстрация

Укрзалізниця планує досягти обсягів перевезень зерна на експорт 1,5 млн т на місяць протягом 3-4 місяців, розповів член правління Укрзалізниці Вячеслав Єрьомін. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Rail.insider.

«На даному етапі основна проблема перевезень зерна на експорт — наявність вагонів (для колії 1435 мм – ред.) у європейських перевізників. На жаль вони не готувалися до таких обсягів і не в змозі їх перевалити. Але крок за кроком бізнес і ми прокладаємо шлях до європейських портів і таким чином намагаємося вийти на цифру 1,5 млн т по місяцю. Думаю, протягом 3-4 місяців ми вийдемо на ці цифри», — повідомив Вячеслав Єрьомін.

Він нагадав, що експорт зерна збільшується: якщо у березні цей показник склав 416 тис. т, то у квітні — 638 тис. т.
Думку про те, що транспортна система країн ЄС виявилася технічно не готовою перевозити великі обсяги вантажів із України висловив також заступник директора департаменту з комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

«Блок технічних проблем у тому, що транспортна система європейських країн не готова технічно перевозити такі великі обсяги. Їй потрібен додатковий рухомий склад — вагони та локомотиви, їм потрібно добудовувати певні гілки, щоб можна було пропускати більший обсяг вантажів», — заявив він.

З його слів, сьогодні Укрзалізниця перевозить лише 2 тис. вагонів або приблизно 130 тис. т вантажів на день на західних прикордонних переходах, що приблизно дорівнює 3,8 млн т вантажів на місяць. При цьому власні потужності УЗ дозволяють перевозити 3422 вагони або 220 тис. т на день.

Валерій Ткачов також наголосив, що мета «Укрзалізниці» — вийти на 1–1,5 млн т/місяць експорту зернової продукції.

Интервью
По мере того, как Украина выходит в мировые лидеры по экспорту меда, растет интерес к пчеловодству. В то же время пчеловоды жалуются на низкие рыночные цены. Вице-президент Союза пчеловодов Украины Владимир Дмитрук в этой ситуации советует... Подробнее
Максим Тарапата
Украина является лидером по экспорту растительного масла. Один из перспективных рынков для украинского масла – КНР, на котором интерес к подсолнечному маслу постоянно растет. Какие сложности ожидают украинских импортеров, рассказал Максим... Подробнее

1
0