Спецможливості
Новини

На Одещині в аграріїв рейдери забирають врожай

07.11.2017
2563
На Одещині в аграріїв рейдери забирають врожай фото, ілюстрація
Рейдери силою забирають врожай селян в Ізмаїлі Одеської області під прикриттям чиновників та правоохоронців

Рейдери силою забирають врожай селян в Ізмаїлі Одеської області під прикриттям чиновників та правоохоронців. Першою постраждала найбільша агрофірма в Ізмаїльському районі - ТОВ «Злагода», пише propozitsiya.com за матеріалами національного антикорупційного порталу Антикор.

Рейдерська схема була спланова на найвищому державному рівні під прикриттям чиновників Мінюсту на чолі з заступником міністра юстиції з питань європейської інтеграції С. Пєтуховим.

Так, у квітні 2017 року Мінюст скасував реєстраційні дані агрофірми, видавши наказ на підставі формальної беззмістовної скарги з боку рейдерів, написаною, що є важливим, на половині аркуша без будь-яких додатків.

Розгляд скарги відбувся в Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Мінюсті у таємному закритому режимі, без повідомлення агрофірми «Злагода». Ані про  існування такої скарги, ані про розпочату процедуру її розгляду аграрії раніше не були проінформовані. Тому і результат був заздалегідь очевидний.

Слідом за бюрократією почався силовий етап з боку рейдерів.

Впродовж літа 2017 року замовники рейдерської схеми надсилають до аграріїв невідомих молодих людей спортивної статури з вогнепальною зброєю, які силою забирають у селян врожай.

Будь-які спроби керівництва агрофірми захистити селян закінчувалися невдачею, не зважаючи на численні дзвінки та письмові заяви до місцевих органів поліції та прокуратури. Рейдери регулярно погрожували співробітникам фірми і керівництву, відкрито заявляючи про те, що у них є зв’язки в поліції та прокуратурі.

У повідомленні стверджується, що правоохоронні органи Ізмаїльського району та Одеської області повністю ігнорують усі заяви з боку аграріїв.Також повністю було проігноровано понад 100 заяв до Генпрокуратури, Національної поліції України.

Останній факт рейдерської атаки було зафіксовано у середині вересня 2017 року. Невідомі люди, погрожуючи зброєю, побиття аграріїв і вивезли зі сховища агрофірми врожай люцерни. Побиття працівників «Злагоди» відбувалося у присутності оперативної групи поліції, яка не лише не протидіяла нападникам, проте просто стояла поруч, мовчки спостерігаючи за вчиненням злочину.

Згодом зазначений врожай люцерни був знайдений на одному зі складів та арештований на підставі ухвали слідчого судді. У судовому засіданні було встановлено, що особи, які вивезли врожай люцерни, не змогли пояснити джерело походження цього врожаю і підставу його зберігався у них на складах. Відповідно слідчий суддя ухвалив накласти арешт на врожай, вказавши, що саме ТОВ «Злагода» є належним власником цього майна.

Останньою попереджувальною схемою з боку рейдерів став силовий напад на сина керівника агрофірми «Злагода» Стойкової Л.В. Так, в кінці вересня 2017 року кілька невідомих осіб спортивної статури намагалися вбити бейсбольними бітами. Чоловікові чудом вдалося втекти від нападників. Усі заяви з боку потерпілого були проігноровані районними правоохоронними органами, включаючи приймальню Національної поліції України у м. Києва.

Наразі потерпілі аграрії Ізмаїльського району більше місяця очікують від  Генпрокуратури на відкриття кримінального провадження за фактом існування та нападу організованого злочинного угрупування. Відповідна ухвала слідчого судді Печерського районного суду м. Києва була прийнята ще 14.09.17, проте лише 10.10.2017 ГПУ все ж таки вирішила виконати рішення суду та відкрила кримінальне провадження за фактами бандитизму та створення організованої злочинної групи.

Аграрії Ізмаїльського району впевнені, що у рейдерській схемі замішані не тільки районі чиновники та правоохоронці, але й чиновники  найвищих ешелонів влади, включаючи Мінюст.

Як зазначається, приклад агрофірми «Злагода» — це лише початок жорстоких дій проти селян Одеської області.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим положенням членами Комісії з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації.

Ключові слова: АПК, криминал, рейдерство

Інтерв'ю
Сучасна українська фармацевтична промисловість за роки незалежності нашої держави зробила величезний крок уперед. підтвердженням цього є цифри від Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України. Так, у 2023 році кількість... Подробнее
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.

1
0