Спецможливості
Новини

У червні підскочив індекс цін на зерно

05.07.2019
770
У червні підскочив індекс цін на зерно фото, ілюстрація

У червні середнє значення індексу цін на зернові склало 173,2 пункти, що на 6,7% (майже 11 пунктів) вище травневого показника та на 3,8% вище за рівень червня 2018 року. Про це повідомляється в звіті Food and Agriculture Organization (FAO). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

За інформацією FAO, причиною такого збільшення стало різке зростання експортних котирувань кукурудзи, які підвищуються третій місяць поспіль.

Як говориться в звіті, це відбувається через очікуване істотне скорочення обсягів експортної пропозиції з боку США - найбільшого світового виробника і експортера кукурудзи.

У той же час, за даними звіту, світові ціни на пшеницю, які знижувалися протягом двох місяців поспіль, виросли, частково в силу невизначеності прогнозів виробництва, а також як наслідок підвищення цін на кукурудзу.

FAO (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН) - міжурядова організація, до складу якої входять 194 держави-члена, два асоційованих члена та одна організація-член - Європейський Союз. FAO є спеціалізованою установою ООН, яка очолює міжнародні зусилля по боротьбі з голодом.

Індекс продовольчих цін FAO - середньозважений показник зміни за місяць міжнародних цін на кошик з п'яти продовольчих сировинних товарних груп: зернові, м'ясо, молочні продукти, рослинні масла та цукор.

Нагадаємо, Україна в 2018-2019 маркетинговому році експортувала 49,7 млн ​​тон зерна, що на 26,1% більше, в порівнянні з попереднім маркетинговим роком, і є рекордом за всю історію незалежності держави.

За оцінками експертів Єврокомісії, Україна поставила 15,4 млн тон кукурудзи в країни ЄС (65,3% від загального імпорту) та стала основним постачальником зерна до Євросоюзу.

До інформації: вся посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств під урожай 2019 року становить в межах 27,7 млн ​​га або на рівні 2018 року.

Ключові слова: Індекс цін, ФАО, зерно

Інтерв'ю
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее

1
0