Спецможливості
Новини

На Хмельниччині планують вирощувати корисні для здоров'я види пшениці

23.08.2020
928
На Хмельниччині планують вирощувати корисні для здоров'я види пшениці фото, ілюстрація

Чорно- й синьозерну пшеницю, а також голозерний ячмінь планують вирощувати на полях агрофірми в Красилівському районі. Головний агроном Василь Косюк розповів, що нові сорти кольорових зернових покращать харчування споживачів, бо мають корисні якості, втрачені в традиційних для нас червонозерних пшеницях.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на suspilne.media.

Власник компанії розповідає, що на полях с/г підприємства в Красилівському районі вирощують традиційні сорти червонозерної високоурожайної пшениці. Кольорові сорти планують сіяти для продажу і для випічки.

«Ми не хочемо бути одноманітними, ми хочемо бути унікальними і створювати той продукт, якого ще немає, який має додаткову цінність, особливо харчову. Вирощуємо спеціальні сорти такі як спельти, пшениці чорнозерні, голубозерні, голозерний ячмінь, також пігментовані», — каже директор компанії Олег Білявець.

Головний агроном агрофірми Василь Косюк каже, у світі почали більше уваги приділяти корисній для здоров'я їжі, і агрономія розвивається в цьому напрямку.

«Весь світ переходить на здорове харчування. Вирощування таких продуктів, які містять в собі велику кількість антиоксидантів, досить корисні для нашого здоров'я. Це наша тема, наш підхід», — розповідає Василь Косюк.

Насіння для дослідної ділянки у два гектари готовий надати Одеський селекційний інститут. Його старший науковий співробітник Сергій Поліщук розповідає: разом із колегою працював над адаптацією іноземних сортів кольорових зернових понад 10 років, свої дослідження викладали в статтях наукових видань. Де селекціонери називають кольорові зернові «продуктом з поліпшеною харчовою цінністю».

«Зробили відповідні схрещення, в нас уже є свої сорти, які можна випробовувати в Україні», — додає Сергій.

Директор каже, що виведені в інституті сорти випробовуватимуть на полях агрофірми Красилівського району. 

 

Інтерв'ю
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее

1
0