Спецможливості
Новини

В Голландії виводять сорти й гібриди, стійкі до засолення

30.07.2018
1703
В Голландії виводять сорти й гібриди, стійкі до засолення фото, ілюстрація

На голландському острові Тесл на засолених грунтах ведуться випробування гібридів і сортів різних культур на стійкість до засолення і можливість поливу солонуватою водою. Про це пише propozitsiya.com з посиланням фонд Salt Farm Foundation, який і реалізує проект.

Як розповіли представники фонду, до таких досліджень спонукала глобальна проблема засолення: у світі засолені вже 20% грунтів або 1 млрд га, в т. ч. в Україні — 2 млн га, а збитки сільського господарства від засолення у світі щорічно становлять $2,7 млрд. Виконавці проекту виходять з того, що сільське господарство адаптується до засолення, а відтак шукають гібриди й сорти, більш толерантні до засолення та поливу солоною водою.

Досліди ведуться на 7 різних ділянках з різними типами засолення на поливі. За 3 роки випробувано близько 800 сортів і гібридів 50 культур, зокрема, пшениці, соняшнику, кукурудзи, картоплі, капусти, суниці, моркви, квітів. Так, одної лише картоплі випробувано близько 300 сортів.

Основним критерієм досліджень стала максимальна солоність, за якої сорт чи гібрид може повністю реалізувати свій потенціал урожайності, простіше кажучи – з якого рівня засолення врожайність починає відчутно падати. Численні досліди дали змогу виявити сорт картоплі, у якого різкий спад урожайності починається лише з показника 7,4 (в середньому у картоплі це значення становить 1,7) і гібрид моркви, який витримує засолення до 7. В результаті на полі, про яке казали, що там неможливо вирощувати картоплю через високу засоленість і високий рН (8,5), зібрали 28 т/га.

Також досліди мають на меті можливість використання солоної води для краплинного зрошення. Вони показали, що може бути краще використовувати для поливу солону воду, ніж втрачати врожай від посухи. Однак перед використанням солоної води для поливу слід перевірити масу деталей, зокрема, промивання і дренаж.

Виконавці проекту підсумовують: грунт засолюється там, де він висихає, і на схильних до засолення грунтах слід утримувати органічну речовину — це допоможе утримувати вологу.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0