Спецможливості
Новини

У Британії збільшився попит на сочевицю завдяки принцу Джорджу

21.09.2017
1613
У Британії збільшився попит на сочевицю завдяки принцу Джорджу фото, ілюстрація
У Британії різко зріс попит на сочевицю. Завдячувати такому комерційному успіху сільгоспвиробникам треба принцу Джорджу

У Британії різко зріс попит на сочевицю. Завдячувати такому комерційному успіху сільгоспвиробникам треба принцу Джорджу, пише propozitsiya.com за матеріалами tsn.ua.

Сочевичний вибух стався після того, як престижна лондонська школа Томаса Батерсі, в якій тепер навчається маленький принц, опублікувала меню шкільних обідів. З'ясувалося, що на обід син герцога і герцогині Кембриджських отримує або рагу з ягнятиною з часником і травами, або свинину по-строганівськи з болгарським перцем. Та найбільше принцу подобається скумбрія на подушці зі сочевиці сорту "пюі".

Їжу в шкільній їдальні подають виключно здорову, з обмеженням солі і цукру, без гідрогенізованих жирів. "Ми бачимо, що збалансована дієта стимулює роботу мозку, покращує концентрацію уваги, допомагає дітям вчитися і краще запам'ятовувати матеріал", - йдеться на сайті школи.

Британці хочуть їсти улюблені страви принца Джорджа. Особливо багато замовлень надходить у французькі компанії, які продають цей сорт сочевиці, з ресторанів.

Зростання попиту відзначається на тлі торішнього неврожаю сочевиці, що сталося через занадто вологе літо.

Нагадаємо, що споживання сочевиці у світі росте. Якщо в 2001 році обсяг світового ринку культури склав близько 1,22 млн т, а в 2016-му ця цифра вже перевищила 3,17 млн ​​т. Причиною такого активного розвитку стало підвищення споживання цієї бобової в країнах Південної Азії.

Найбільшими світовими експортерами бобів сочевиці в 2016 році були: Канада - 2,05 млн т (65%), США - 299 тис. т (9%) і Австралія - ​​283 тис. т (9%), а основними імпортерами: Індія - 754 тис. т (25%), Туреччина - 338 тис. т (11%) і Бангладеш - 320 тис. т (11%).

Українські аграрії цілком можуть зайняти своє місце на цьому нішевий ринку. Адже ціна на українську сочевицю становила 511 $/т, що на 320 $/т нижче, ніж середня ринкова ціна на світовому ринку. Втім, поки Україна залишається незначним гравцем на ринку цієї культури. У 2016 році було експортовано лише 1 тис. т, що становить менше 0,03% світової торгівлі. Проте, в останні роки простежується тенденція до нарощування експорту: за даними УКАБ в 2014 році з України було експортовано 240 т, в 2015-му - 417 т, а в 2016 році - 1040 т. Тобто поставки за кордон за три роки зросли в 4,3 рази.

Ключові слова: чечевица, принц Джордж

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее

1
0