Спецможливості
Новини

У найближчі 5 років Україна може наростити річне виробництво зернових і олійних до 100 млн. тонн на рік - УЗА

19.12.2018
846
У найближчі 5 років Україна може наростити річне виробництво зернових і олійних до 100 млн. тонн на рік - УЗА фото, ілюстрація

Сумарний валовий збір зернових та олійних культур в Україні в 2018/19 МР може досягти рекордних 92 млн. тонн. Такий прогноз 18 грудня озвучив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення прес-служби УЗА.

«За останні 20 років виробництво зернових і олійних істотно зросла. Так якщо в 2001 р Україна збирала близько 42 млн. тонн зерна, то вже в поточному 2018/2019 МР очікуємо рекордний урожай - майже 92 млн. тонн зернових і олійних культур», - підкреслив М.Горбачов.

Також він зазначив, що країна продовжує успішно реалізовувати свій потенціал в експорті даної продукції.

 «Так, за останні 4 роки в середньому ми експортуємо близько 45 млн. тонн на рік. У поточному сезоні очікуємо рекордний експорт - близько 52,5 млн. тонн. Слід зазначити, що нинішній рекорд відбудеться завдяки зібраним більше 35 млн. тонн кукурудзи, з яких повинно бути експортовано близько 27 млн ​​тонн. За нашими прогнозами, до 2022 року Україна може виробляти понад 100 млн. тонн зернових і олійних, а експортувати майже 70 млн. тонн», - зазначив президент УЗА.

Разом з тим, додав він, для досягнення даних показників необхідно вирішити ряд проблем, що стримують, зокрема, подальше нарощування експорту.

«Сьогодні у нас головне проблемне місце - це залізна дорога, яка може перевозити близько 100 тис. тонн за добу. І це в той час, коли елеватори відвантажують 700 тис. тонн зерна за добу. Причина цього - брак локомотивів. Сподіваємося, що парламент прийме рішення, яке дасть можливість допустити приватну тягу на українські залізниці. УЗА вже працює над таким законопроектом», - резюмував М.Горбачов.

Інтерв'ю
Серед аграріїв ходять чутки про можливе банкрутство деяких крупних дилерів ЗЗР. У зв’язку з цим як дистрибутори, так і покупці ЗЗР усе частіше замислюються над тим, що далі буде з ринком пестицидів, як він працюватиме, як зміниться правила... Подробнее
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0