Спецможливості
Новини

В АПК з'являється все більше біогазових проектів

15.03.2017
1459
В АПК з'являється все більше біогазових проектів фото, ілюстрація
Аналіз статистичних даних для тваринницьких і птахівничих підприємств України свідчить, що в діапазоні потужності 30–190 кВт на свинофермах можна збудувати щонайменше 370 біогазових установок

Аналіз статистичних даних для тваринницьких і птахівничих підприємств України свідчить, що в діапазоні потужності 30–190 кВт на свинофермах можна збудувати щонайменше 370 біогазових установок (сумарною потужністю 27 МВт), на фермах ВРХ - 965 таких установок у діапазоні потужності до 300 кВт (загалом 75 МВт) та ще 90 (сумарною потужністю 5 МВт) у птахівничих господарствах - у діапазоні потужності 15–110 кВт.

Відтак загальний біогазовий потенціал цього сегмента - 1500 підприємств чи понад 100 МВт у перерахунку на електричну потужність. Зауважу: під час підрахунків ураховано тільки біогаз зі стоків без застосування додаткових видів сировини.

Про це розповів кандидат фізико-математичних наук, заступник директора НТЦ «Біомаса» Юрій Матвєєв у газеті «АгроМаркет», пише propozitsiya.com.

Ще однією тенденцією на біогазовому ринку України експерт назвав появу низки невеликих проектів, які реалізують переважно на тваринницьких фермах.

Так, у 2003-му на свинофермі холдингу «Агро-Овен» (потужність установки 160 кВт) в Дніпропетровській області, згодом - у компанії «Еліта» (250 кВт) на Київщині - тут для зброджування використовували суміш гною свиней і ВРХ. Біогазова установка компанії «Деміс-Агро» (потужність 125 кВт), споруджена у 2013-му на свинофермі в Дніпропетровській області, переробляє 60-80 т стоків.

Ще один приклад - збудована силами українських підрядників установка компанії «Сигма» (потужністю 310 кВт), де для когенераційної установки застосовують вітчизняний двигун компанії «Первомайськдизельмаш».

Ю. Матвєєв зазначив, що оскільки питома вартість проекту для малих біогазових установок суттєво вища (в перерахунку на одиницю отриманої енергії), ніж для великих, то і їх економічна привабливість не може конкурувати з великими. Якщо основним джерелом прибутку вважати продаж електроенергії, то наявної величини «зеленого» тарифу буде мало. Альтернативою може бути хіба що продаж органічних добрив, але цей ринок ще не сформовано.

Ключові слова: биогаз, фермерство

Інтерв'ю
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее
Нещодавно в Україні з’явилася ще одна громадська організація, що декларує захист інтересів аграріїв — Всеукраїнське об’єднання власників землі. Ця громадська організація вирізняється на фоні цілої низки подібних тим, що ставить за мету... Подробнее

1
0