В AgroGeneration розробили унікальну систему обліку земельних ресурсів
Фахівці агрохолдингу AgroGeneration розробили систему "Облік земельних ресурсів", унікальність якої полягає в можливості приєднання і передачі даних в інші системи. Детальніше про систему розповів директор по Інформаційним Системам агрохолдингу AgroGeneration Олександр Водолажченко в інтерв'ю propozitsiya.com.
За його словами, в системі "Облік земельних ресурсів" інформація від системи моніторингу транспорту надходить в ГІС-систему, обробляється і передається в облікову систему. Це дозволяє з мінімальними витратами замінити один елемент, ввести новий або швидко переключитися на зовнішній постачальник даних. Можна впевнено реагувати на будь-які зміни оргструктури, земельного фонду - легко і швидко без втрати функціональності "збирається новий пазл".
На думку фахівця, їх програма буде незамінною у системі документообігу: каталогізація, представлення різних рівнів доступу, гармонізації роботи кадастрових відділень.
Також О. Водолажченко зазначив, що отримання об'єктивних даних з картографії для звичайних аграрних підприємств є великою проблемою. У кращому випадку існують кадастрові зйомки станом на 2010-2011 роки. Всі детальні картографічні матеріали датуються 60-80 роками минулого століття, з тих пір вони не оновлювалися. Тому агрохолдингам доводиться створювати самостійно картографічні матеріали на основі аерофото і космознімків, отримувати обмінні файли для пайовиків.
Директор по Інформаційним Системам агрохолдингу AgroGeneration також повідомив, що одне з відкритих питань в інформаційній системі агрохолдингу - це система планування та бюджетування. Потрібен ефективний модуль, який би дозволив зібрати всю інформацію в єдиному центрі, обробити її згідно прийнятих правил, оперативно видавати результат, зберігати його і далі мати можливість контролю виконання. Цей цикл завдань для агрохолдингу на сьогоднішній момент не вирішений ні в одній інформаційній системі.
Подібний продукт потребує не тільки AgroGeneration. На думку фахівця, це має бути універсальний інструмент, заснований на досвіді багатьох компаній, який збере кращі характеристики. Готового рішення на ринку немає. В AgroGeneration є бачення цього продукту, але осилити подібну розробку своїми силами тут не в змозі й активно шукають партнерів. "Ми готові надати консалтингову підтримку, але нам потрібні ресурси для розробки. Агрохолдинги поки не дуже активно працюють в цьому напрямку. Ми зустрічалися з партнерами з МХП, Кернел. Питання в тому, як правильно визначити частку участі та відповідальності кожного агрохолдингу. Домовитися складно, але цього вимагає ситуація на ринку: або прийде дуже сильний гравець, який запропонує ефективне рішення на основі своєї бази і буде диктувати свої умови, або агрохолдинги сформують інноваційну групу для розробки такого проекту і домовляться про спільну розробку та співфінансуванні", - впевнений О. Водолажченко.
Більше інформації - у статті.