Спецможливості
Новини

У 2022 році Україна не зможе повторити рекорд валового збору озимих

02.11.2021
620
У 2022 році Україна не зможе повторити рекорд валового збору озимих  фото, ілюстрація

Урожай озимих зернових культур в Україні в 2022 р. не зможе досягти рекордного рівня п.р., коли лише озимої пшениці було зібрано близько 33 млн тонн. Такий прогноз у своєму місячному огляді озвучила Національна академія аграрних наук України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

«Все свідчить про те, що рекорду домогтися не вдасться. Головною причиною є погодні умови, а саме — тривала відсутність продуктивних опадів, низька зволоженість ґрунту і, як наслідок, незадовільний стан рослин на більшості посівних площ, де попередньою культурою для озимих, як правило, є соняшник», — прогнозують вчені.

Також наголошується, що на значній території України, в першу чергу це стосується степової зони, яка є центром зерновиробництва, особливо якщо мова йде про озимі зернові культури, останній з агрономічної точки зору продуктивний дощ спостерігався в кінці першої декади серпня, коли випало близько 15 мм опадів. Надалі відзначалася досить суха погода, яка супроводжувалася мінливим температурним режимом і вітрами різної інтенсивності.

«За осінній період, протягом вересня і більшої частини жовтня, випало в середньому лише 27 мм опадів, що склало близько 42% кліматичної норми. Така кількість атмосферної вологи майже не мала позитивного впливу на появу сходів і ростові процеси у рослин, оскільки її тимчасова локалізація відзначалася у верхніх горизонтах і в більшості випадків не досягала посівного шару ґрунту», — йдеться в огляді.

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0