Спецможливості
Новини

У 2021 році аграрії Рівненщини отримали понад 107 млн грн держпідтримки

20.02.2022
724
У 2021 році аграрії Рівненщини отримали понад 107 млн грн держпідтримки  фото, ілюстрація

На підтримку розвитку агропромислового комплексу Рівненщини у 2021 році з держбюджету надійшло 107,1 млн гривень. Ця сума на понад 38 млн більша у порівнянні з попереднім роком.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rayon.in.ua.

«Підтримку від держави отримали аграрії області за 13 напрямками. Це тваринники, пасічники, фермери — загалом понад двісті суб’єктів господарювання та майже тисяча фізичних осіб, — зауважує голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. — Минулий рік став досить вдалим для галузі АПК Рівненщини. Зокрема, маємо рекордний врожай зі збору зернових — близько 1,65 млн тонн. Це максимальний показник за роки незалежності України».

За словами директорки департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надії Переходько, участь агроформувань області у реалізації державних програм підтримки сприяло збільшенню виробництва сільськогосподарської продукції та створенню нових робочих місць у сільській місцевості.

«Зростає сума допомоги, збільшується кількість учасників державних програм і зростає виробництво. Усе пропорційно. Наразі на Рівненщині працює близько 800 агропідприємств, третина з них подали документи на одну або декілька видів підтримки від держави. Спільними зусиллями область показує хороший результат», — додає Надія Переходько.

Фінансовою підтримкою заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів скористались 67 сільгосптоваровиробників на суму 28,3 млн гривень.

Також у 2021 році здешевили вартість придбаної с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва для 54 суб’єктів господарювання в розмірі 25 відсотків вартості (без ПДВ) на суму 11,6 млн гривень.

79 фермерських господарств області залучили торік 8,2 млн гривень фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

11 сімейних фермерських господарств скористались фінансовою підтримкою через механізм доплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 99 тисяч гривень.

36 суб’єктів господарювання отримали бюджетну субсидію з розрахунку на одиницю оброблювальних угідь (гречка) на суму 2,1 млн гривень, двом суб’єктам АПК надали фінансову підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства на суму 1 млн гривень.

 

Інтерв'ю
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее

1
0