Спецможливості
Новини

Узбекистан в січні віддав перевагу яблукам з України

19.04.2023
668
Узбекистан в січні віддав перевагу яблукам з України фото, ілюстрація

У січні 2023 року Україна була найбільшим постачальником яблук на ринок Узбекистану, попри тривалу російську військову агресію, складну й дорогу логістику та численні складнощі, що виникають в цих умовах в українських садівників.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

За січень 2023 року експорт яблука з України до Узбекистану сягнув 360 тонн і на 24% перевищив обсяги постачань того самого місяця 2022 року, коли повномасштабна війна росії проти України ще не почалася. Цікаво зазначити, що українське яблуко витіснило з ринку Узбекистану в січні яблуко з Ірану, Молдови та Туреччини. Поставки свіжого яблука з цих країн до Узбекистану впали в 32 рази, в 3 рази й в 4 рази відповідно.

До речі, Україну за обсягами поставок яблука в Узбекистан у січні майже наздогнала Польща, яка експортувала 351 тонну яблука на цей віддалений, але вельми прибутковий ринок збуту.

Оптові ціни на свіже яблуко сорту «Голден Делішез» в Україні та Польщі в січні 2023 року були втричі нижчими, ніж в Узбекистані. Водночас ціни в Молдові були трохи вищими, ніж в Україні та Польщі. У лютому 2023 року ціни на яблуко в Узбекистані продовжували зростати, але залишалися стабільними в Україні та Польщі, роблячи експорт до Узбекистану ще більш прибутковим.

Зазначимо, що в грудні 2022 року Україна експортувала до Узбекистану 274 тонни свіжого яблука, а в листопаді, коли на ринку Узбекистану було, як і раніше, багато місцевого дешевого яблука – 39 тонн.

У 2022 році експорт українського яблука до Узбекистану сягнув свого піка в лютому-квітні, коли протягом трьох місяців було експортовано понад півтори тисячі тонн свіжого українського яблука в цю центральноазіатську країну.

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд

1
0