Спецможливості
Новини

Узбецька бавовна перероблятиметься в Україні

20.08.2016
6911
Узбецька бавовна перероблятиметься в Україні фото, ілюстрація
узбецька бабвовна

Через українські порти Узбекистан збільшить поставки бавовни. Україна і Узбекистан домовились про взаємодію щодо використання південних українських портів задля транспортування узбецької бавовни.

Про це повідомляє Sputnik Узбекистан

Посол України Юрій Савченко зазначив, що обсяги поставок бавовни наразі знизилися, але вони і надалі надходитимуть. До того ж, значна частина узбецької бавовни зараз йде через балтійський порт.

Юрій Савченко також додав, що у Міністерстві зовнішніх економічних зв'язків, інвестицій і торгівлі Узбекистану найближчим часом запланована зустріч для уточнення певних позицій.

Дипломат поділився тим, що він навіть пропонував розглянути узбецьким партнерам, як один із можливих напрямів співпраці, концепцію про здачу портів у концесію. Саме в такому випадку узбецькі компанії мають шанс брати в концесію якусь частину порту і в такому випадку не сплачувати за послуги порту. Такий варіант може позитивно вплинути на ефективність продажу бавовни Узбекистану через українські порти.

Юрій Савченко нагадав про те, що майже 6 років тому вже йшла мова про угоду між узбецькою і українською сторонами щодо використання Одеського порту, однак, це питання остаточно не вирішилось через застаріле українське законодавство.

Наразі обидві сторони готові знову підняти це питання і активізуватися в поставках вантажів і, зокрема, бавовни - “білого золота” з Узбекистану через українські порти.

Посол України розповів, що зараз розглядаються всі можливі варіанти співпраці з Узбекистаном саме в переробці продукції з бавовни в Україні з урахуванням того, що у нас відкриті ворота на європейські ринки.

Ключові слова: Узбекістан, бавовна

Інтерв'ю
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya

1
0