Спецможливості
Новини

Українські овочі дорожчі, ніж імпортні, — Олег Пензін

14.02.2023
717
Українські овочі дорожчі, ніж імпортні, — Олег Пензін фото, ілюстрація

Часто українські парникові овочі виявляються дорожчими за ті, що постачають на ринок з-за кордону. Це пов'язано з існуючими проблемами з електропостачанням у країні, повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пензін.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на znaj.ua.

Проте українці зможуть побачити зниження цін на овочі вже до літа. У цей період на ринок завезуть українські огірки та помідори із відкритого ґрунту.

Пензін порівняв ситуацію з позаминулим роком, коли українська продукція продавалася дорожче за турецьку на 20-30%. При цьому тоді не було таких проблем, як зараз.

Справа в тому, що конкурувати з турецькими виробниками складно, тому що у них пряма собівартість виробництва овочів дешевша. А в нинішніх реаліях не всі фермери в Україні можуть дозволити собі встановлення потужного генератора для теплиць.

«Ми підрахували, що приблизно вартість електроенергії, виробленої з генератора, в 4,5-5 разів дорожча за ту, яку фермер може отримувати по мережі. Тому собівартість різко зростає, і це дуже ускладнює конкуренцію», — зазначив експерт.

Згідно з офіційними даними Держкомстату, прибутки українців за минулий рік впали на чверть. Це знизило купівельну спроможність населення, а в результаті зменшився попит на дорогі овочі.

«Люди зараз набагато менше купують парникових овочів, ніж це було до початку активної фази бойових дій. Продовольчий кошик у нас змінився всередині, ми значно більше їмо круп, хліба, того, що дешевше», — заявив Пендзін.

Ключові слова: овочі, ціни

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Вибір технології обробітку ґрунту — це одвічне спірне питання серед вітчизняної та світової агроспільноти. І справді, золотої середини тут немає. Адже в різних регіонах одні й ті самі підходи будуть показувати різні результати. Незважаючи... Подробнее

1
0