Спецможливості
Новини

Українці масово відправляються на тихе полювання

18.09.2017
4113
Українці масово відправляються на тихе полювання фото, ілюстрація
У Києві ціни на білі гриби, незважаючи на урожай, традиційно високі: в середньому 100-120 грн/кг, деякі просять і до 150 грн

Цьогорічний вересень виявився щедрим на гриби, причому в багатьох регіонах. Чимало збирачів зможуть на цьому непогано заробити. Так, у Києві ціни на білі гриби, незважаючи на урожай, традиційно високі: в середньому 100-120 грн/кг, деякі просять і до 150 грн. Притому що, якщо гриби великі, їх на кілограм припадає лише 4-5 штук. Маслюки бабусі продають по 40-50 грн/кг. Не нижчою за ціну і у продавців, які торгують грибами прямо на трасах біля лісу, пише propozitsiya.com за матеріалами регіональної преси.

Різноманітність грибів у сезоні-2017 вражає: маслюки, підберезники і підосичники, лисички, польські... Але головне - повно благородних білих грибів.

"Зазвичай, велика удача, коли в лісі знаходиш 10-20 білих грибів. А в цьому році я за півдня назбирала майже сотню! Цікаво, що конкуренція зараз дуже висока. Людей в лісі - просто неймовірна кількість", - розповідає киянка Ольга Березюк. Хваляться рекордами й інші. "Ірпінь. Тихе полювання. Результати по білим - 72 і 150 за два дні, "Грибний улов сьогодні. Сухолуччя. Два відра білих, підберезників і красноголовців відер сім" , - пишуть люди в співтоваристві "Гриби України".

На сусідній Житомирщині - люди теж масово виходять на тихе полювання: обабіч стоять люди з відрами, заповненими дарами лісів. Багато таких продавців і на "Житньому" ринку Житомира. Тут ціни вже знизилися - за п’ятилітрове відро білих добірних грибів просять приблизно 150 грн. Переважно на ринку нині продають білі та польські гриби, червоноголовці та польові шампіньйони. П’ятилітрове відро польських грибів віддають за 75 грн.

На Волині цієї осені особливо щедро вродили маслюки. Та головним грибом для краю все ж залишається білий. Його уздовж доріг продають по 120-180 грн/кг. І покупців не бракує. Дещо дешевші польські, підосичники і підберезовики - 60-80 грн/кг, маслюки ж можна купити за 15-20 грн. Традиційно найбільше грибників приваблюють ліси Маневицького і Ковельського районів, діброви Цуманської пущі.

Якщо ви завзятий грибник – то Закарпаття ідеальне місце для відпочинку. Грибні місця є біля озера Синевир та села Лумшори. Також можна розраховувати на чималий "улов" в околицях сіл Драгово, Вишка та Колочава. За грибами варто їхати до глухих сіл. Неподалік від Сваляви для затятих грибників підійдуть такі села: Рудниковка Гута та Солочин. Поблизу Мукачева: Микулинці, Ільківці, Щасливе, Крите. Більш детально про грибні місця варто дізнатись у місцевих жителів. У цих місцях гриби збирають у промислових масштабах. Тут поширені підберезники, білі гриби та трюфель.

Гриб-велетень знайшов житель села Зибин в Малинського району Житомирщини Василь Недашківський. "Білий цар", причому не пошкоджений, заважив 3 кг 120 г, побивши попередній рекорд 2013 року жителя Рогатина Івано-Франківської області - 3 кг 100 г.

Та основний сезон тихого полювання ще попереду - до кінця вересня обіцяють "грибну" погоду. Варто пройти щедрим дощам, як до вже згаданих грибів приєднаються зелениці, рижики, грузді.

Як пояснила в.о. відділу мікології Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України Тетяна Андріанова, рекордні врожаї грибів, які ми спостерігаємо останніми десятиліттями, - це, в першу чергу, наслідки зміни клімату. В Україні він глобально потеплішав приблизно на 1-2°С. Відбулися фенологічні зміни типового літа - воно настає трохи раніше і продовжується теж довше, до кінця вересня. При цьому збільшилась амплітуда температурних коливань протягом одного сезону, часто трапляється різка зміна погодних умов. За таких обставин змінюються і цикли розвитку грибів.

У той же час, у новинах постійно повідомляється про отруєння грибами. Є випадки затримання грибників, які збирають їх у зоні відчуження. При перевірці виявилося, рівень вмісту радіаційних елементів у грибах перевищує допустиму норму в 30 разів. На Чернігівщині чоловіка навіть убили за зібрані гриби.

Довідка

В Україні зустрічається близько 80 видів неїстівних грибів. Близько 20 з них - особливо небезпечні для життя людей. Щорічно в Україні близько 2-3 тис. людей потрапляють на лікарняне ліжко через отруєння грибами, адже термічна обробка не зменшує дію токсинів.

При отруєнні потрібно викликати "швидку" і негайно промити шлунок.

Ключові слова: грибы

Інтерв'ю
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0