Спецможливості
Новини

Україна втратила понад $1 млрд через простій в роботі зернового коридору, – Микола Горбачьов

25.05.2023
617
Україна втратила понад $1 млрд через простій в роботі зернового коридору, – Микола Горбачьов фото, ілюстрація

Збитки, яких зазнала економіка Україна через простій кораблів з вини росії у чергах зернового коридору, становлять понад $1 млрд, заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УЗА.

«Це ті гроші, які не отримали українські сільгоспвиробники. Це ті гроші, які трейдери заплатили власникам суден за те, що кораблі стояли дуже довго в черзі», – пояснив він.

Горбачьов зазначив, що рф не приймає планів та умов України щодо формування черговості перевірок суден, які стоять у черзі, це не дає змоги портовим терміналам працювати ритмічно.

За словами президента УЗА, зерновий коридор є вельми ефективним каналом постачань українських сільгосптоварів за кордон, адже ним було відправлено 50% усієї експортованої агропродукції. Решту 50% експортували альтернативними шляхами: через Дунай, залізницею та автотранспортом.
и про , 

Горбачов зазначив, що зупинка роботи морського порту «Південний» і виключення його з роботи зернового коридору стали черговою перемогою рф у торгах, що відбуваються в рамках перемовин у Стамбулі з відновлення експорту української сільгосппродукції морем, і висловив сподівання, що вихід із ситуації буде знайдено.

«Росія маніпулює будь-якими даними. Вона намагається внести будь-яку турбулентність, щоб усе було непрогнозовано. Порт «Південний» – один із найефективніших із відвантаження зерна. Відповідно, він найбільше був завантажений», – пояснив він і додав, що наразі питання з експортом української сільгосппродукції з порту не вирішено.

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0