Україна веде перемовини з міжнародними донорами для надання підтримки фермерам з прифронтової зони
Виконуючий обов’язки міністра аграрної політики Тарас Висоцький та заступник міністра Маркіян Дмитрасевич зустрілися з міжнародними донорами, які надають допомогу аграрному сектору України.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.
У зустрічі участь взяли представники Світового банку, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), представники країн-донорів від Посольств. Зустріч відбулась за сприяння Представництва ЄС в Україні.
Головна мета розмови – надання фінансової підтримки фермерським господарствам, які працюють в 25-кілометровій прифронтовій буферній зоні.
Тарас Висоцький зазначив, що з початком війни бізнес був релокований, проте фермерські господарства, які прив'язані до землі, не можуть бути переміщені і потребують підтримки. Для агровиробників, які працюють на прифронтовій території, логістика вдвічі дорожча, ніж загалом по Україні. Додаткові виробничі витрати на цих територіях складають близько 8000 гривень за гектар. Проте ці фермерські господарства виконують також і велику соціальну роль.
«Аграрії, які працюють в прифронтовій буферній зоні, підтримують життя на цих територіях. Якщо вони припинять вести бізнес, ця територія перетвориться на пустку. Так, ми розуміємо всі ризики, пов’язані з безпосередньою близькістю ведення військових дій, проте аграрії, які залишились на цих територіях, потребують допомоги», – зазначив Тарас Висоцький.
Він також зазначив, що мова йде про допомогу всім фермерським господарствам, незалежно від кількості оброблюваних земель. А загальна площа, на яких вони працюють складає близько 1 млн га.
«Підтримка фермерів, які працюють в прифронтових землях – це інвестиція в майбутнє цих територій. Сподіваюсь, що ми можемо знайти певні рішення, щоб вони могли продовжити працювати», – додав Тарас Висоцький.