Україна стає все більш привабливою для білоруських експортерів житнього борошна
У структурі експорту житнього борошна з Білорусі перше місце стабільно займає Росія, а Україна зберігає другу позицію. Однак останнім часом український напрямок викликає все більший інтерес у білоруських виробників даного продукту. Вказану тенденцію в своїй доповіді 3 жовтня на «Форумі зернопереробників-2019» в Одесі зазначив заступник начальника Головного управління переробної промисловості Мінсільгосппроду Республіки Білорусь Вадим Побединський. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.
Як зазначив спікер, житнє борошно є досить затребуваною українськими імпортерами, а їх ціни попиту «рекордно високі».
«Якщо говорити про якість білоруського житнього борошна та її відповідність вимогам імпортерів, то об'єктивно у неї є деякі проблеми за таким показником, як число падіння. Але, безумовно, питання якості аналізуються і приймаються рішення щодо їх усунення. Правда, відбувається це не так швидко, як хотілося б, оскільки ця процедура контролюється на державному рівні», - зазначив експерт.
Аналізуючи динаміку виробництва жита в Білорусі, починаючи з 2010 р., В.Победінскій зазначив, що після досягнення в 2012 р. рекордного валового збору зернових (більше 1 млн. тон) в наступні роки цей показник знижувався, перш за все, через скорочення посівних площ під цією культурою в країні.
«Ключовим фактором, що визначає вказане зниження, є низький рівень рентабельності виробництва жита. Так, якщо гектарна виручка при виробництві пшениці в Білорусі становить близько $415, то для жита даний показник досягає лише $205-210. Разом з тим, необхідно відзначити, що собівартість вирощування пшениці в середньому на $100 вище, ніж у житі», - пояснив спікер.