Спецможливості
Новини

Українське сільське господарство має стати кліматично адаптованим, - Ковальова

07.06.2018
1513
Українське сільське господарство має стати кліматично адаптованим, - Ковальова фото, ілюстрація

 Глобальні кліматичні зміни, які призводять до зниження виробництва сільськогосподарської продукції та проблема продовольчої безпеки у світі вимагають серйозної адаптації сільського господарства до нових умов. Так, реагуючи на виклики, Мінагрополітики разом з ФАО підготувало проект стратегії з адаптації українського сільського господарства до зміни клімату, яка базується на переорієнтації сільськогосподарських систем та створенні кліматично оптимізованого сільського господарства, передає propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Про це зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час 2-го блоку аграрного форуму, в рамках агропромислової виставки «Агро-2018», на тему «Адаптація сільськогосподарського виробництва до змін клімату» 6-го червня.

Участь у заході взяли заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, координатор програм розвитку ФАО в Україні Михайло Малков, представники Мінагрополітики, Гідрометцентру України, НААН України.

«Основні заходи з адаптації сільського господарства до змін клімату будуть спрямовані на стимулювання інноваційної діяльності, розвиток біотехнологій та селекції, підвищення ефективності водокористування, ведення кліматично орієнтованого сільського господарства тощо. Окрім того, підвищення продуктивності нашого сільського господарства, його стійкості до зовнішніх чинників є запорукою збереження позиції України як гаранта глобальної продовольчої безпеки», - відзначила Олена Ковальова.

На заході  вперше оголошують результати досліджень національної групи експертів з питань адаптації сільськогосподарського господарств до поточної та потенційної зміни клімату в Україні. В документі щодо пріоритетів з протидії та адаптації до зміни клімату міститься аналіз загроз для секторів тваринництва, рослинництва, рибництва, аквакультури та лісництва до 2030 року, та план дій до 2023 року з  переліком рекомендацій для всіх учасників діяльності у відповідних секторах.

В документі презентується підхід до кліматично оптимізованого сільського господарства, зокрема методики по покроковій зміні сільськогосподарських систем задля забезпечення продовольчої безпеки в умовах зміни клімату. Такий підхід підвищить продуктивність та дохідність сільського господарства сталими методами, зміцнить стійкість до зміни клімату та скоротить викиди парникових газів.

В рамках дискусійної панелі були розглянуті поточні і майбутні кліматичні умови в Україні та їхній вплив на сільське господарство, проведено оцінку вразливості та ризиків, аналіз заходів щодо запобігання та адаптації до зміни клімату, та обговорено можливі фінансові інструменти для реалізації кліматичних політик .

Також було наголошено на важливості зрошення, оскільки в Україні в останні роки спостерігається інтенсивне підвищення температури. Так, на сьогодні територія посівних площ, які потребують епізодичних поливів, оцінюється у 90%.

Крім того, було відмічено, що підвищення температури повітря в Україні покращило умови перезимівлі озимих культур, за останні 10 років практично не було значних втрат за рахунок сильних морозів, а також з’явилася змога розширити кількість сільськогосподарських культур для вирощування в Україні, зокрема, на Півночі.

Представники ФАО також додають, що, крім зовнішнього фінансування, можливі запровадження «зелених кредитів», активізація агрострахування та участь у проектах Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Інтерв'ю
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні

1
0