Спецможливості
Новини

Українські науковці та FAO розробили електронну карту землі на вміст вуглецю

10.10.2017
1821
Українські науковці та FAO розробили електронну карту землі на вміст вуглецю фото, ілюстрація
Українські науковці спільно з організацією FAO розробили електронну карту, на якій можна побачити кількісний вміст вуглецю у землях у різних регіонах України

Українські науковці спільно з організацією FAO розробили електронну карту, на якій можна побачити кількісний вміст вуглецю у землях у різних регіонах України. Про  це під  час круглого столу в НААН розповів директор Національного наукового центру "Інститут ґрунтознавства та агрохімії" ім. О. Н. Соколовського (Харків) Святослав Балюк, пише propozitsiya.com за матеріалами agropolit.com.

За його словами, над проектом впродовж року працювали вчені профільних Інститутів національної академії аграрних наук.

Нагадаємо, що в 15 млн га деградованих ґрунтів, що їх відновити необхідно близько 60 млрд грн.

"У рамках партнерства FAO готують глобальну ґрунтову карту для того, щоб контролювати стан земель і їхнє насичення вуглецем. Україна одна із перших підготувала таку карту. Буде підготовлена світова карта і нашу роботу, разом з іншими презентують у штаб-квартирі FAO у Міжнародний день ґрунтів 5 грудня", - розповів С. Балюк.

Участь у розробці карти брали участь лабораторії Інститут ґрунтознавства та агрохімії» ім. О. Н. Соколовського, 10 лабораторій Національної академії аграрних наук України (НААН) та 7 навчальних закладів. Звіт має прикладний характер для науковців.

"Коли ми маємо точне уявлення про вміст вуглецю у ґрунтах, можемо використовувати ці відомості для покращення їх якості. Адже вуглець виконує біоенергетичну функцію. Тепер ми можемо докладати зусиль, щоб зводити рівень деградації, тобто псування земель до мінімуму", — пояснив вчений.

У рамках партнерства з FAO українські науковці реалізували також освітній проект, під час якого закордонні експерти вчили їх оцінювати засоленість грунтів. Науковець пояснив, що міжнародна організація вже готова інвестувати кошти для створення аналітичних лабораторій у регіонах, де будуть вивчати українські грунти.

"Ми маємо сьогодні різні наукові лабораторії, де вчені послуговуються різними методиками та використовують кожен свої підходи до аналізу землі. Це призводить до того, що не маємо змоги отримати зведеної, достовірної інформації. Після участі у міжнародних навчаннях та завдяки створенню спільних центрів зможемо працювати більш скоординовано", — зазначив С. Балюк.  

Ключові слова: почва, FAO, Святослав Балюк

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
AgroGeneration є одним із провідних агрохолдингів України не лише за обсягами виробничих площ, а й за операційною ефективністю. Головний напрямок діяльності компанії – виробництво зернових та олійних

1
0