Спецможливості
Новини

Українські товари конкурентні в Африці за ціною, але програють в якості

12.05.2017
2614
Українські товари конкурентні в Африці за ціною, але програють в якості фото, ілюстрація

Найбільш перспективним ринком для українських бакалійних товарів є регіони субсахарської Африки. Про це повідомив експерт FAO з логістики та торгівлі Володимир Калашлінскій, передає propozitsiya.com.

За його словами, африканський ринок швидко зростає і розвивається. Ємність ринку тільки по пшениці становить 40-50 млн т, імпорт борошна в останні роки становить 3-4 млн т. Поступово країни субсахарської Африки зменшують імпорт пшениці і переходять на борошно, потреба в якому зростиме. «Ми бачимо тенденцію розвитку цього ринку. Протягом останніх 10 років приріст ВВП становить 6-8% залежно від країни. Населення Субсахари вже досягло 1,2 млрд осіб і щороку приріст становить близько 3%. Тривалість життя в Африці також підвищується - до 60 років. За цим показником вони зрівнялися з Україною. При цьому погодні умови в регіоні погіршуються, стаючи все більш посушливими», - сказав він.

Також перспективним напрямком експерт FAO назвав Східну Африку, яка має кілька потжних портів, через які можна вести поставки, а саме:

- порт Джібуті - обслуговує Ефіопію - другу за чисельністю населення країну Африки;

- порт Судан, звідки поставки ведуться по всій державі Судан;

- порт Момбаса є логістичним вузлом для таких країн як Кенія, Уганда, Руанда, ДР Конго;

- порт ДареСалам - Танзанія, ДР Конго, Руанда;

- порт Дурбан - ПАР;

- порти о. Мадагаскар.

У Західній Африці найцікавіша для торгівлі Ангола - порт Луанда.

Фактори, що ускладнюють торгівлю з африканськими країнами, - географічна віддаленість, а також тривалі переговори. «Жителі Африки самі по собі повільні. Вони не схильні приймати швидкі рішення», - пояснив експерт. Рівень юридичної освіченості трохи нижче, ніж в Україні і тим більше в Європі, що також ускладнює переговори. Для роботи з Африкою дуже бажано мати співробітника або консультанта, який знає особливості локальних ринків і бізнес-культур, радить В. Калашлінскій.

Українські бакалійні товари мають гідну конкурентну перевагу в порівнянні з іншими імпортом - доступні ціни. Однак у порівнянні такими ж товарами з Росії або Білорусі, українські якість, упаковка та обладнання у нас істотно нижче, констатує експерт.

Крім того, через тривалість транспортування і зміни клімату високі ризики втрати якості продукції. «Навіть якщо відвантажується товар влітку, в Африці температура в 1,5-2 вища. Через різке підвищення температури на товарі скопичується конденсат, що призводить до його псування», - пояснив аналітик FAO.

Ще одна проблема - оплата товару. Банківська система в Африці працює інакше, ніж в Європі. Водночас рівень корупції в країнах Африки нижчий, ніж в Україні.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0