Українські продукти в Польщі. Перспективи і підводні рифи
Українські продукти харчування і алкогольні напої майже не присутні на полицях польських супермаркетів, але вони легко можуть здобути тут популярність. Таку думку висловив директор польської компанії MS Consulting Маріан Шліфеже, пише propozitsiya.com з посиланням на eizvestia.com.
Він зазначив, що Польща - стабільний, зростаючий ринок і ворота в Європу. За оцінками міжнародних та польських експертів зростання ВВП у 2017 році очікується приблизно на 4%, а попит на споживчі товари - майже на 5%.
"Це означає, що український експортер може продати Польщі майже всі споживчі товари середньої т високої якості", - вважає М. Шліфеже.
У той же час, український виробник зіткнеться на польском ринку з певними труднощами.
"Будь-який підприємець з України зіткнеться в Польщі з конкурентами з найбільш розвинених економік світу, а з іншого боку - з найнижчих сегментів ринку. Жорстка конкуренція призводить до зниження цін, агресивного маркетингу, а іноді - до банкрутства", - підкреслив експерт.
Також він нагадав про процес глобалізації та концентрації. Наприклад, якщо виробник з України хоче продавати свою продукцію в більших масштабах, йому доведеться зіткнутися з тим, що близько 60% польської роздрібної торгівлі знаходиться в руках 6 великих міжнародних груп мереж гіпермаркетів. Це означає, що українському експортеру доведеться подолати безліч труднощів, борючись з перешкодами, пов'язаними з висновками контрактів.
У той же час, багато польських інвесторів, впевнений М. Шліфеже, із задоволенням переведуть в Україну своє виробництво, беручи до уваги той факт, що в країні трудові ресурси, земля, енергетика і сировина дешевші.
"Питання тільки в тому, що більшість з них впевнені, що по всій території України йде війна, і вести бізнес тут небезпечно. Я вважаю, що українській владі та ЗМІ варто більше говорити про те, яка ситуація в ваших містах насправді" , - зазначив директор MS Consulting.
За його словами, польські імпортери зараз активно шукають український фарфор, вироби з дерева, шкіри, прикраси, білизну і бавовну. У той же час, Україні є що запропонувати і в галузі туризму, важливі також дешеві рейси і швидкі прикордонні процедури. Ще одна галузь, в якій українські компанії можуть бути успішні, - експорт будівельних напівфабрикатів.