Спецможливості
Новини

Українські поля можуть стати полігонами для випробовування агрохімії, — нардеп

29.09.2020
912
Українські поля можуть стати полігонами для випробовування агрохімії, — нардеп фото, ілюстрація

Наступного тижня Верховна Рада збирається розглянути законопроєкт №2289, який відміняє державну реєстрацію агрохімікатів у країні-виробнику або в країні, в яку вони ввозяться після такої реєстрації, написав народний депутат України Андрій Богданець.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на facebook А. Богданця.

«Чинним законом встановлено, що підставою для ввезення в Україну та застосування пестицидів та агрохімікатів є їх державна реєстрація в країні виробника або в країні, в яку вони ввозяться після такої реєстрації. Тобто, на сьогоднішній день Закон гарантує, що пестициди, які ввозяться в Україну як дослідні партії, а також їх якісні характеристики є визнаними, адже вони зареєстровані в країні їх виробництва», — написав він.

За його словами, натомість законопроєктом 2289 передбачено виключення цієї норми.

Таке необачне рішення може призвести до того, що на територію України ввозитимуться пестициди та агрохімікати, які є невизнаними ні в Україні, ні в країні, в якій вони виробляються.

«Внаслідок цього наша країна може перетворитись на полігон для випробування потенційно небезпечних речовин, а саме ввезення та застосування в Україні пестицидів і агрохімікатів, які не пройшли державну реєстрацію в країні виробника з різних причин, включаючи їх шкідливий вплив. Це може мати катастрофічні наслідки для екології та здоров’я наших громадян.

Жодна розвинута країна не дозволяє ввезення таких речовин без реєстрації», — наголосив народний депутат.

Інтерв'ю
Компанія «Нертус» активно розвиває два напрямки. Перший — насінництво гібридів соняшнику й кукурудзи сербської селекції. Другий — ЗЗР та мікродобрива. На сьогодні в портфелі компанії «Нертус» вже 70 препаратів для зернових, зернобобових,... Подробнее
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее

1
0