Спецможливості
Новини

Українські ліси всихають

01.10.2016
1925
Українські ліси всихають фото, ілюстрація
Украинские леса усыхают

Загрозливих масштабів набуває проблема всихання лісів в Україні.

Про це повідомляє "Сегодня

Тимчасово виконуюча обов'язки голови Державного агентства лісових ресурсів України Юшкевич Христина повідомила, що сьогодні ми зіткнулися з проблемою всихання лісів. Якщо раніше вона мала винятковий характер, то зараз проблема набула досить-таки загрозливих масштабів.

За її словами, площа усихання лісів, особливо ялинників, щорічно збільшується майже на 8 тис. га. Тимчасово в. о. голови Держлісагентства заявила, що ситуація буде тільки погіршуватися.

За її словами, частина лісів у Карпатах створена штучним шляхом ще за часів Радянського Союзу. Однак тоді при створенні карпатських лісів садівники не врахували всю специфіку грунтових і мікробіологічних умов. Саме це і послугувало причиною розвитку патологічних процесів, пов'язаних з усиханням.

Відзначається, що проблема масового всихання лісів існує на більшості територій як України, так і всієї Європи.

Юшкевич повідомила, що всихання викликано зниженням рівня грунтових вод. Для дерев з поверхневою кореневою системою така ситуація стала критичною. Дерева просто не отримують необхідну кількість води. Це один з факторів всихання, є й інші, зокрема шкідники.

Для вирішення проблеми необхідно залучати міжнародних експертів та молодих спеціалістів, науковців, які допоможуть замінити лісові насадження, адаптувати їх до українських кліматичних умов, зробити їх більш довговічними і відновити лісовий фонд країни. Однак програма з відновлення лісів потребує фінансування, а, за словами чиновниці, у 2016 році Держлісагентство отримало надзвичайно малий бюджет.

<

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча