Спецможливості
Новини

Українські дощувальні машини майже не поступаються закордонним анналогам

28.10.2016
5010
Українські дощувальні машини майже не поступаються закордонним анналогам фото, ілюстрація
дождевальная машина завода "Фрегат"

Технологічна забезпеченість аграрної галузі завжди була одним із найважливіших питань. Та, на  жаль, не завжди можливо отримати достатню кількість потрібної техніки. Про технологічну забезпеченість вітчизняного агропромислового комплексу дощувальними машинами propozitsiya.com розповів Володимир Сидоренко - керівник лабораторії випробувать машин для зрошення Південно-української філії УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого

Середня сезонна площа зрошення на одну дощувальну машину становить 70 га. Для вирощування гарантованих врожаїв слід впровадити близько 9000 сучасних широкозахватних дощувальних машин.

На даний час в зрошувальному землеробстві України у своїй більшості застосовуються морально застарілі широкозахватні дощувальні машини “Фрегат”, “Кубань-М”, “ДДА-100МА”, “Дніпро”. Їхня наявна кількість не перевищує 8 тис. шт. (в тому числі “Фрегат” - близько 4,9 тис. шт.). Ця дощувальна техніка перевищила свій плановий ресурс роботи в 2,0-2,5 рази. У зв’язку з цим в робочому стані знаходяться близько 5,0-5,5 тис. дощувальних машин.

На сьогодні  ПАТ «Завод ”Фрегат”» освоїло виробництво сучасних широкозахватних дощувальних машин фронтального і кругового переміщення із забором води з закритої зрошувальної мережі і здійснює його під конкретні замовлення сільгоспвиробників.

В той же час слід відзначити, що попит с.-г. виробників на дощувальну техніку задовольняється здебільшого за рахунок завезення цих машин із-за кордону. Це машини таких марок, як “Valley”, “Zimmatic”, “Reinke”,  “Bauer” та інші. Всі ці машини добре себе зарекомендували в експлуатації у господарствах зрошувального землеробства України, як з точки зору надійності, так і якості роботи.

Але приємно, що українські дощувальні машини виробництва ПАТ «Завод “Фрегат”» за цими показниками вже також майже не поступаються закордонним.

Втім,  якщо говорити про застосування сучасних інноваційних рішень у зрошувальних системах, то закордонні виробники пропонують на даний час більше пропозицій і опцій до таких систем. Там передбачена  комп’ютеризація та повна автоматизація поливу,  внесення добрив з поливною водою. Є можливість  використовувати GPS  та  GSМ  системи, що дозволяє здійснювати управління та контроль за роботою багатоопорних дощувальних машин, використовуючи персональний комп’ютер або мобільний телефон. Передбачено також  використання кутових систем з керованим висувним останнім прольотом, що дозволяє здійснювати полив кутів, а також здійснювати полив в обхід будівель та інших перешкод.

Інтерв'ю
Заріпов Андрій
Несприятливі погодні умови часто спричинюють втрату частини врожаю.  Але аграрії можуть зберегти фінансову стабільність  за допомогою агрострахування. 
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее

1
0