Спецможливості
Новини

Українська вишня з’явилась на вітчизняному ринку майже на 3 тижні раніше, ніж рік тому

31.05.2018
2467
Українська вишня  з’явилась на вітчизняному ринку майже на 3 тижні раніше, ніж рік тому фото, ілюстрація

На ринку України розширюється асортимент вітчизняної ягоди. Станом на 31 травня 2018 року, на найбільшому в Західній Україні оптовому ринку “Шувар”, окрім суниці та черешні, вже пропонується перша вишня із Закарпаття за середньою ціною 30 грн/кг (0,99 євро/кг), повідомляє propozitsiya.com з посиланрням на прес-службу "Інфо-Шувар".

Пропозиція ягоди поки є доволі обмеженою. Проте, як повідомляють виробники, за сприятливої погоди, вона швидко зростатиме вже в найближчі тижні, адже весна цього року є дуже теплою.

Попереднього року перша вишня від українського виробника з’явилася на ринку лише в другій половині червня і теж коштувала 30 грн/кг (1,03 євро/кг). Врожай української вишні в торішному сезоні був незадовільний через погодні негаразди, втім, завдяки підвищеному попиту в країнах ЄС українські виробники змогли навіть збільшити експорт свіжої та замороженої вишні. 2017 року Україна експортувала 80 тонн свіжої вишні на суму $ 65 тис. та 1,7 тис. тонн замороженої вишні вартістю $ 2,2 млн. Свіжу вишню Україна експортувала лише в липні.

Що стосується інших вітчизняних ягід, то черешня продовжує плавно просідати в ціні під тиском збільшення пропозиції і сьогодні коштує 15-35 грн/кг (0,49-1,15 євро/кг). Як повідомляють фахівці “Інфо-Шувар”, станом на 31 травня 2018 року, ціна на цю ягоду в Україні вже зрівнялася із показником в аналогічний період попереднього року.

Досить цікава ситуація спостерігається по суниці, тут розбіг в цінах найбільший. Сьогодні на майданчику ОРСП «Шувар» можна знайти ягоду на будь-який смак та за будь-якою ціною. Так, ягода екстра-класу пропонується на майданчику ринку по 35-38 грн/кг (1,15-1,25 євро/кг), ягоду гіршої якості можна купити від 15 грн/кг (0,49 євро/кг).

Ключові слова: вишня, рынок, Закарпатье

Інтерв'ю
Як ми вже писали, органічна продукція в цілому залишається досить вузькою нішею аграрного ринку. Значною мірою – через ризикованість вирощування і збуту. Однак є ніші, де органічна продукція впевнено знаходить збут, принаймні на зовнішніх... Подробнее
Активні військові дії на території України перевернули з ніг на голову життя мільйонів українців. Але не слід забувати, що в стані гібридної війни Україна перебуває із 2014 року і страхіття окупації до 2022 року пережила значна частина... Подробнее

1
0